Przygotowanie bagażu dla dziecka, które wybiera się na kolonie, do dziadków czy też nawet na wyjazd z rodzicami, to niemałe wyzwanie. Zazwyczaj rodzice nie mają zbyt dużo czasu i pakowanie odbywa się w pośpiechu. A w takiej sytuacji łatwo można zapomnieć o zabraniu czegoś ważnego. Sprawdź, jakie elementy dziecięcej garderoby są przydatne podczas wakacji, a jednocześnie często zostają w domu.

Nakrycie głowy

Dzieci latem noszą kapelusze i czapki z daszkiem, które często są dość sztywne. Rodzice w obawie przed odkształceniem nakrycia głowy zostawiają je na koniec pakowania bądź nawet decydują się na umieszczenie ich luzem w samochodzie. I choć ma to oczywiście sens, to jednocześnie nietrudno w takiej sytuacji o zostawienie czapki w domu. Opaski dla dziewczynek w wersji z daszkiem i inne wakacyjne nakrycia głowy są przeważnie odpinane bądź mają sznurki. Warto skorzystać z tego i przyczepić je na początku pakowania np. do ramiączek plecaka bądź do uchwytu walizki.

Klapki pod prysznic

Różnego rodzaju klapki pod prysznic zazwyczaj są płaskie i wykonane z gumy bądź pianki, czyli dość elastycznych materiałów. Takie cechy pozwalają na wciśnięcie ich nawet w dość wąską szczelinę w walizce. Z tego powodu wiele osób zostawia sobie ten element garderoby na sam koniec pakowania.  Całkiem dobrym pomysłem może być umieszczenie ich na dnie walizki, zdecydowanie się na zakup takiego obuwia na miejscu czy też po prostu przyczepienie w widocznym miejscu kartki z wakacyjnym niezbędnikiem.

Dodatkowe skarpetki

Wielu rodziców zapas skarpetek również zostawia na koniec przygotowywania bagażu z zamiarem upchania ich w wolnych przestrzeniach. A następnie w przedwyjazdowym pośpiechu zapomina o odłożonej parze. Skutecznym trikiem na zabranie ze sobą dodatkowych skarpetek jest umieszczenie ich w woreczku i włożenie np. do sneakersów, co pozwoli na maksymalne wykorzystanie miejsca w walizce. Jest to też świetny sposób na to, żeby uniknąć odkształcenia się butów podczas podróży.

Bluza z długim rękawem

Dresowe bluzy lądują na końcu listy rzeczy do zapakowania, ponieważ zajmują dużo miejsca i niekiedy konieczne jest zabranie ich w ręce. Odłożenie ubrania na bok często jednak kończy się tym, że nie zabiera się ze sobą na wakacje. To z kolei może okazać się sporym problemem, gdy przed wieczornym spacerem nad morzem odkryje się brak ciepłej bluzy z długim rękawem ze sklepu online Tuszyte.pl. Jeśli ten element garderoby rzeczywiście nie zmieści się w walizce, to najlepiej położyć go razem z ubraniami dziecka na podróż, umieścić wcześniej w samochodzie bądź zapakować do bagażu podręcznego.

Piżama

Teoretycznie dziecko może spać w jednym z T-shirtów. W praktyce brak piżamy może okazać się sporym problemem. Po pierwsze, wakacyjna garderoba na co dzień skurczy się o kilka koszulek. Po drugie, casualowy T-shirt niekoniecznie może zapewnić wystarczający poziom komfortu podczas snu. Z tego powodu dobrym pomysłem może być włożenie piżamy do walizki już na początku pakowania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here