Dużo osób wybierając się do salonu fryzjerskiego idzie tam z konkretnym planem, wiemy co chcemy zrobić z naszą fryzurą. Decydująca większość zabiegów przeprowadzanych w salonach to strzyżenie lub koloryzacja i niewielu z nas wie, że w ofercie salony mają bardzo dużo zabiegów odżywczych oraz pielęgnacyjnych. Mogą to być między innymi masaż skóry głowy, profesjonalne maski na włosy, wygładzanie struktury włosów czy też sauna. Przy zabiegach z pewnością będą użyte profesjonalne szampony.

Profesjonalne szampony

Niektóre z pań pewnie zwrócą uwagę, że przecież w domu również możemy przeprowadzać zabiegi pielęgnacyjne. Dlaczego więc warto jednak skorzystać z usług profesjonalisty? Właśnie dlatego, że jest profesjonalistą. Fryzjerzy są w stanie określić kondycję naszych włosów oraz odpowiednio dobiorą rodzaj kuracji do naszych potrzeb. Robiąc to w domu zazwyczaj używamy przypadkowych kosmetyków, wierząc w wielowymiarowe korzyści obiecane nam w reklamach.

Podstawą pracy fryzjera są jego umiejętności, sprzęt jakiego używa oraz kosmetyki. Profesjonalne szampony, odżywki czy też maski to podstawa. Ich skład jest skoncentrowany, bogaty w witaminy oraz substancje, które ciężko było by znaleźć w drogeryjnych produktach.
Stosując dobrze dobrane kosmetyki już na etapie mycia włosów, fryzjer zdecydowanie ułatwia sobie pracę. Nie leży bowiem w jego interesie aby dodatkowo przesuszyć włosy już bardzo suche, które na dalszym etapie pracy będą się puszyć.

Zabiegi pielęgnacyjne włosów

Wśród dodatkowych zabiegów fryzjerskich największą popularnością cieszą się zabiegi keratynowego wygładzania włosów. Zabieg polega na prostowaniu i wygładzaniu włosów bez użycia środków chemicznych, podstawą tego zabiegu jest keratyna. Terapia ta jest szczególnie polecana paniom z włosami suchymi, kręconymi oraz zniszczonymi. Ma działanie odżywcze, które nadaje włosom połysk. Polega na wprowadzeniu keratyny w głębokie warstwy włosa, tak aby go mocno odżywić. Im bardziej zniszczone są włosy tym widoczniejsze są efekty, które dodatkowo są długotrwałe.

Kolejnym zabiegiem często oferowanym paniom w profesjonalnych salonach fryzjerskich jest sauna na włosy. Ma ona na celu regenerację włosów. Wykonywany jest za pomocą specjalnego urządzenia, które wizualnie przypomina stacjonarną suszarkę fryzjerską. Na włosy nakładany jest specjalny preparat który aktywowany jest wydobywającą się z urządzenia parą wodną. Trwa około 20 minut. Po całym zabiegu preparat z włosów jest zmywany. Efektem jest zmiękczenie łuski włosów, dzięki czemu składniki preparatu mają możliwość wniknięcia w głąb włosa. Podczas trwającego zabiegu z urządzenia oprócz pary wodnej wydobywa się ozon, który stymuluje krążenie w skórze głowy, dzięki czemu dochodzi do pobudzenia cebulek włosowych.

Żaden z wymienionych wyżej zabiegów nie nadaje się do samodzielnego wykonania w domu. Przynoszą również efekty, których osiągnięcie domowymi sposobami oraz ogólnie dostępnymi produktami nie jest możliwe. Warto więc przy kolejnej wizycie u swojego fryzjera zapytać o kondycję naszych włosów i o zabiegi, które mogą ją poprawić.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here