Zdrowa skóra z niewidocznymi porami jest ważna dla doskonałego wyglądu i dobrego samopoczucia. Dlatego każda kobieta, która zamierza w domowym zaciszu samodzielnie oczyścić swoją twarz, powinna znać sposoby na rozszerzenie porów.

Jak otworzyć pory domowymi sposobami?

Otwarcie, a następnie oczyszczenie porów na twarzy nie jest zbyt skomplikowane. Można to wykonać samodzielnie w domu lub oddać się w ręce kosmetyczki. Jeżeli jednak wybieramy tą pierwszą metodę, to oto polecane sposoby na otworzenie porów:

  • „parówka”, znana z pewnością każdemu. Zwykle kojarzy się z inhalacjami, podczas choroby, ale to nie jest jej jedyne zadanie. Jest to świetna metoda na otwarcie porów na twarzy i oczyszczenie ich z nagromadzonych zanieczyszczeń.

Aby przygotować taką saunę na twarz, należy zaopatrzyć się w miskę z gorącą wodą. Do wody można dodać wybrane zioła, jeżeli chcemy, żeby nasza ‚parówka’ miała dodatkowe właściwości. Gdy woda jest już w misce, musimy pochylić nad nią twarz i przykryć głowę ręcznikiem. Wtedy para skupiała się wyłącznie na buzi i osiągamy lepszy efekt. Po ‚parówce’, należy zaaplikować na skórę twarzy maseczkę oczyszczającą.

  • ciepłe okłady, sprawdzają się świetnie jeżeli chcemy pozbyć się zaskórników z nosa, brody lub czoła. Po demakijażu i oczyszczeniu skóry, nakładamy w wybrane miejsce ciepły okład i odczekujemy 15 minut.

Przeczytaj też: http://www.ubiesa.pl/olejek-do-demakijazu-jak-stosowac/

  • peeling, zawsze powinien być dobrany do potrzeb skóry. Taki zabieg na dobrą sprawę powinno się wykonywać regularnie (1-2 razy w tygodniu). Poprzez złuszczenie martwego naskórka, przygotowujemy skórę do oczyszczenia. Poza tym tak dokładnie oczyszczona skóra twarzy, lepiej wchłania składniki aktywne, zawarte w stosowanych kosmetykach.
  • węgiel aktywny, słynie ze swoich znakomitych właściwości oczyszczających. Działa niczym magnez, przyciąga wszelkie zanieczyszczenia, które znajdują się na powierzchni skóry twarzy.
  • aloes, pewnie mało kto wie, ale super sprawdza się, gdy chcemy otworzyć pory na twarzy. Wystarczy zaaplikować go na oczyszczoną skórę twarzy i odczekać 15 minut. Po zabiegu skóra jest gładsza, zdrowsza oraz bardziej promienna.

Źródło: https://www.dolinazielawy.pl/

[Głosów:13    Średnia:2.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here