Wszystko zależy od pojedynczych preferencji dziewczyn, które chcą używać sztucznych rzęs. Kształt oka oraz jego rozmiar w zasadzie nie ma znaczenia, bo sztuczne rzęsy przed założeniem należy przyłożyć i sprawdzić jak bardzo trzeba je przyciąć by miały odpowiednią długość. Możemy przyklejać kępki rzęs, bo wyglądają o wiele bardziej naturalnie, albo rzęsy na pasku które zazwyczaj wyglądają bardziej spektakularnie. Ważne, aby stosować profesjonalny klej do sztucznych rzęs

Klej do sztucznych rzęs

Poza tym możemy dowolnie modelować kształt oka (od kociego, po bardziej okrągłe i pełne). Aktualnie mamy wiele firm które proponują nam różnorodne rzęsy jak i pasujący do nich kleje. Rzęsy na pasku czyli te w całości są troszkę wygodniejsze w aplikacji, bo nakłada się je wygodnie w kilku ruchach. To bardzo ważne, aby pasek, na którym umieszczone są rzęsy był przeźroczysty ponieważ takie rzęsy nie będą wyglądać nienaturalnie. Są takie które kiedy użyjemy klej do sztucznych rzęs wyglądają dość cyrkowo, dlatego zazwyczaj przyklejane są tylko do zdjęć.W sprzedaży dostępne są także połówki rzęs, jednak super rozwiązaniem jest przeciąć jedną rzęs na pół by nie były one bardzo widoczne dobrze jest namalować grubszą kreskę na górnej powiece i dodatkowo użyć tuszu do rzęs. Gdy mamy kreskę na górnej powiece, będzie nam łatwiej zamaskować miejsce przyklejenia sztucznych rzęs.

Klej przezroczysty

Najlepszym klejem jest klej przeźroczysty, kleje tego typu dołączone są również do części zakupionych rzęs i są one całkiem dobre, ale lepiej nie oszczędzać w tej kwestii. Chyba nie chciałybyście, żeby w najmniej odpowiednim momencie coś Wam się odkleiło. Klej do sztucznych rzęs ma czasami jedną wadę jest to jego nieprzyjemny zapach, ale akurat to większość z Pań jest w stanie to wybaczyć jeśli klej naprawdę dobrze działa. Niektóre z klei mają bardzo ciekawą konsystencję, bo zastygają w formie gumy, więc łatwo jest je później usunąć z powieki. Najczęściej sztuczne rzęsy oraz kleje nie wywołują podrażnień i nie osłabiają naturalnych rzęs. Wystarczy posmarować klejem pasek sztucznych rzęs (nie za dużo, dokładnie aplikuję szczególnie na początku i na końcu paska), poczekać około pół minuty i nałożyć trzymając pęsetą za środek. Trzeba pamiętać, żeby przykleić rzęsy możliwie jak najbliżej naturalnej linii rzęs.

Zabieg przyklejania rzęs

Cały zabieg przyklejania rzęs nie zajmuje więcej niż pięć minut, więc nie jest to trudne zadanie. Początkowo większość kobiet ma duży problem z aplikacją, ale podobno trening czyni mistrza więc z czasem ta czynność staje się coraz bardziej naturalna. Klej do sztucznych rzęs najlepiej usunąć podczas demakijażu.Po każdym demakijażu dobrze jest zamoczyć na chwilkę rzęsy w delikatnym płynie micelarnym (aby pozbyć się tuszu), następnie należy delikatnie oderwać klej, który na nich pozostał. Gdy rzęsy wyschną będą jak nowe i można spokojnie użyć je po raz kolejny. Takie rzęsy przy odpowiednim ich zakładaniu i dbaniu o nie przy demakijażu można stosować wielokrotnie, a nie jednorazowo.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here