Wybrałaś nietrafiony kolor i rozmyślasz teraz, czym zmyć henne? Często zdarza się, że po zastosowaniu danej farby, uzyskany efekt jest daleki od prezentowanego przez panią na zdjęciu z opakowania. Niestety, tak już bywa, że czasem farbowanie włosów, które miało poprawić nasz wizerunek, pozostawia wiele do życzenia, niezależnie od tego, czy przeprowadzone zostało w profesjonalnym salonie, czy w warunkach domowych.

Czym zmyć henne?

Henna jest barwnikiem naturalnym, znanym od setek lat i powszechnie stosowanym na całym świecie. Barwi trwale, najczęściej na kolory zbliżone do rudego i różne odcienie czerwieni, w zależności od wyjściowego koloru naszych włosów i zastosowanych w mieszance dodatków ziołowych. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo różnych rodzajów henny, od całkowicie naturalnych, po takie które zawierają również w składzie sztuczne barwniki. Jeżeli chcesz zmyć niefortunną hennę ze swoich włosów, możesz spróbować tych sposobów.

Mycie włosów szamponem

Aby wypłukać barwnik z włosów, możesz kilkukrotnie umyć włosy raz za razem. Pamiętaj jednak, że stosując szampon z silnymi detergentami, jak SLS, możesz uszkodzić swoje włosy. Mycie delikatnym szamponem nie zaszkodzi, a za każdym kolejnym część barwnika wypłucze się z włosów.

Olejowanie

Spróbuj zniwelować efekt henny poprzez olejowanie. Na włosy i skórę głowy nałóż kilka łyżek podgrzanej wcześniej nieco oliwy z oliwek, oleju arganowego bądź innego naturalnego oleju. Trzymaj na włosach przez kilka godzin, po czym dokładnie zmyj szamponem. Prawdopodobnie konieczne będzie kilkukrotne powtórzenie tej procedury, ale nie martw się, olejowanie świetnie działa na kondycję skóry głowy, a co za tym idzie, włosów.

Sok z cytryny

Płucz włosy w świeżo wyciśniętym soku z cytryn, rozcieńczonym wodą. Ma właściwości rozjaśniające i pomoże Ci pozbyć się niechcianego koloru. Nie spłukuj mieszanki. Najlepiej działa w połączeniu z promieniami słonecznymi, dlatego nie bój się wyjść na dwór i wystawić swoje włosy na ich działanie. Włosy niektórych kobiet mogą być przesuszone po kontakcie z cytryną, dlatego używaj też odżywki, która je osłoni.

Miód

Naturalny miód nie tylko pomoże Ci pozbyć się henny z włosów, ma także świetne właściwości odżywcze, dlatego na pewno Ci nie zaszkodzi. Nałóż miód na włosy, najlepiej wilgotne. Zmyj szamponem po kilku godzinach. Im dłużej miód będzie na włosach, tym lepiej.

Zmiana koloru

Jeśli wszystkie drogi ratunku zawiodły, możesz spróbować nałożyć na włosy farbę o ciemniejszym odcieniu, który zakryje efekt niefortunnego farbowania henną. Przeczytaj jednak koniecznie informację na opakowaniu, jakie farby można stosować po hennie, ponieważ po niektórych jej rodzajach możesz zastosować jedynie farby naturalne, takie jak np. basma.

Jak wiadomo, kobieta zmienną jest. Często zmieniamy fryzury, uczesania, kolor włosów. Dlatego za bardzo się nie przejmuj, a jeśli nie uda Ci się usunąć henny z włosów, zafarbuj je na inny kolor lub spróbuj polubić, może wcale nie jest tak źle jak Ci się wydaje?

[Głosów:4    Średnia:3/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here