Kobiety w ciąży, również nadal są kierowcami samochodów. Te czasy, kiedy stan błogosławiony zobowiązywał kobietę do siedzenie w domu, minęły. Adaptery do pasów dla kobiet w ciąży, stają się obecnie coraz bardziej popularne. Większość przyszłych mam jest nadal aktywnych, a samochód ułatwia im życie.

Adaptery do pasów samochodowych dla kobiet w ciąży

Bezpieczeństwo kobiety w ciąży jest kluczowe. Dzięki temu kobieta może utrzymać ciąże i urodzić zdrowe dziecko. Wiele kobiet na początku ma obawy co do jazdy samochodem, zarówno jako kierowca jak i pasażer. Nic dziwnego, jazda samochodem, po części jest sytuacją, która może stanowić realne zagrożenie.

Jak jest z pasami u kobiety ciężarnej? Przepisy prawne pokazują, że kobieta w zaawansowanej ciąży nie ma obowiązku zapinania pasów. Chodzi głównie o to, że pasy mogą spowodować uszkodzenie płodu. Z kolei gdyby doszło do wypadku samochodowego, taka kobieta nie jest zabezpieczona, a uraz dotyczy wtedy matki, jak i nienarodzonego dziecka.

Adaptery do pasów samochodowych dla kobiet w ciąży

Jak rozwiązać taką sytuację? Aby prawidłowo zadbać o bezpieczeństwo kobiety ciężarnej należy zaopatrzyć się w adapter pasów bezpieczeństwa. Może być używany u kobiet już od 2 miesiąca ciąży.

Jakie korzyści płyną z używania adaptera do pasów samochodowych dla kobiet ciężarnych?

Jest kilka zalet, które wynikają z używania tego właśnie dodatku dla kobiety, spodziewającej się dziecka. Są to:

  • w przypadku adaptera do pasów bezpieczeństwa, jego pas biodrowy znajduje się pod brzuchem kobiety ciężarnej. Dzięki temu się nie przemieszcza. Tak położony pas kieruje siłę uderzenia na biodra, a nie na brzuch.
  • używanie adaptera przez kobiety ciężarne, zapewnia im odpowiednią ochronę podczas, gdy są zapięte pasy bezpieczeństwa.
  • adapter w momencie, gdy dojdzie do zderzenia samochodu sprawia, że kobieta w ciąży jest cięższa, może ważysz nawet do 5 ton. C zapewnia jej niesamowite bezpieczeństwo.
  • adapter jest bardzo komfortowy podczas użytkowania, nie powoduję ucisku na brzuch.

Przeczytaj też: http://www.ubiesa.pl/wyprawka-dla-kobiet-w-ciazy-co-powinna-zawierac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here