Niepłodność zaliczana jest obecnie za chorobę społeczną. Jest to poważny problem, z którym boryka się wiele osób. Okazuje się, że wcale nie jest tak łatwo i szybko go rozwiązać. Klinika niepłodności kraków może dobrać odpowiednią metodę leczenia wyłącznie w przypadku poznania pierwotnej przyczyny choroby. Ostatecznym krokiem jest inseminacja i in vitro kraków.

Klinika leczenia niepłodności kraków – co jest najczystszą przyczyną niemożności zajścia w ciążę?

Zgodnie ze statystykami kliniki niepłodności kraków częstą przyczyną niepłodności u kobiet są nieregularne miesiączki. Może to wskazywać na zaburzenia hormonalne, co przekłada się na zaburzony proces owulacji. Jak wiadomo, tylko w paru dniach w miesiącu możliwe jest dojście do zapłodnienia. Do nieregularnych krwawień przyczynić może się zespól policystycznych jajników, choroby tarczycy czy zaburzenia fazy lutealnej. Kolejnym problemem jest san zapalny w miednicy i endometrioza. W przypadku endometriozy podczas stosunku płciowego kobieta odczuwa ból i towarzyszy jej wiele innych dolegliwości. Czasami jedyną możliwością jest in vitro kraków.

Klinika leczenia niepłodności kraków wskazuje na to, że problemem z zajściem w ciążę może być infekcja w obrębie narządów moczowo-płciowych. Następstwem tego są zrosty, które prowadzą do niedrożności jajowodów, co uniemożliwia dojście do zapłodnienia komórki jajowej. Niepłodność może być konsekwencją przebytych operacji – jeśli doszło do powstania zrostów w obrębie jajowodów. Co ciekawe niedowaga i otyłość także mogą być źródłem problemu. Podobnie jak choroby metaboliczne, zaburzenia układu odpornościowego, hiperprolaktynemia.

Jak pomaga się pacjentom w klinice leczenia niepłodności Kraków?

W przypadku niepłodności u kobiety stosuje się leczenie farmakologiczne, chirurgiczne lub metody wspomagające zapłodnienie. Wszystko zależy od tego, co jest przyczyną problemu. Konieczne jest przeprowadzenie wywiadu lekarskiego i wykonanie odpowiednich badań. Na podstawie wyników można ustalić najwłaściwszą metodę leczenia. Przy braku owulacji kliniaka niepłodności kraków proponuje często farmakologiczną indukcję jajeczkowania. W leczeniu farmakologicznymi chodzi o przywrócenie prawidłowego poziomu hormonów. Znaczenie ma też odpowiednio zbilansowana dieta, unikanie używek, uregulowanie masy ciała. Do metod leczenia klinika niepłodności Kraków zalicza także leczenie operacyjne wybranych zmian, zapłodnienie pozaustrojowe i inseminację domaciczną.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here