Kontrola infekcji w stomatologii zaczyna się od przepływu pracy. Jest to wymagane, aby gabinety dentystyczne zapewniały wyraźne oddzielenie zanieczyszczonych i czystych miejsc pracy, i zaleca się utworzenie schematu przepływu pracy przy przetwarzaniu narzędzi, tak aby urządzenia i instrumenty, cały unit stomatologiczny – były wyraźnie przemieszczane z obszarów o większym zanieczyszczeniu do obszarów czystych/sterylnych.

Centra sterylizacji – wizytówkami praktyki stomatologicznej

Sposób ich projektowania, ich lokalizacja i otoczenie mają kluczowe znaczenie dla wzbudzenia zaufania pacjentów. Dobrze zaprojektowana strefa sterylizacji może nie tylko usprawnić przepływ pracy, ale także sprawić, że gabinet będzie bezpieczniejszy dla pacjentów i personelu.

Dzisiaj najbardziej pożądane są nie tylko produkty Air Flow, ale całe centrum sterylizacji i najlepiej specjalnie zaprojektowana linia szafek z konfiguracją przechodnią, która oferuje obszerną przestrzeń, co pomoże pomieścić przepływ pracy i rotację wszystkich gabinetów zabiegowych.

Jednym z Twoich celów podczas przebudowy gabinetu powinno być stworzenie wydajnego, najnowocześniejszego centrum sterylizacji, z którego cały zespół będzie dumny. Dzięki temu  jednym z Twoich ulubionych obszarów stanie się centrum sterylizacji, ponieważ to daje pewność, że oferujesz swoim pacjentom najbardziej sterylne środowisko dla stosowania takich materiałów, jak Gradia i inne.

Sprawdź także: https://e-store.koldental.com.pl/

Nowoczesne gabinety stomatologiczne odpowiadają na wyzwania

Praca w gabinetach i centrum sterylizacji ulega radykalnej poprawie. Nie ma tego, co dawniej można było spotkać w praktykach. Jest magazyn brudnych narzędzi, stacja do czyszczenia końcówek, myjka ultradźwiękowa i zmywarka, autoklaw. Po drugiej stronie gabinetu zwykle znajduje się dedykowane miejsce na czyste kasety i instrumenty, narzędzia jak Fiber Post i tak dalej.

Dzisiaj też same zespoły dentystyczne zwracają większą uwagę na zasady i wytyczne w zakresie dezynfekcji, czystości i sterylizacji. Niektóre z gabinetów decydują się umieścić zestaw do sterylizacji za szklaną ścianą. Celowo wystawia się to na otwartą przestrzeń, aby pacjenci mogli obserwować proces odkażania narzędzi. Personel może też korzystać z kaset systemu zarządzania instrumentami z innowacyjnym układem otworów i konstrukcją szyn, aby znacznie zwiększyć narażenie na narzędzia podczas przygotowywania do ponownego użycia, tworząc optymalne środowisko do czyszczenia i sterylizacji. To ma niebagatelne znaczenie dla każdego pacjenta, nawet jeśli nie mówi o tym na głos.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here