Każda osoba zaproszona na urodziny dziecka staje przed dylematem – co właściwie kupić małemu solenizantowi? Nie jest w dobrym guście przychodzenie na imprezę z pustymi rękami, natomiast dobór zabawek czy akcesoriów wiele osób może przyprawiać o przysłowiowe zawroty głowy.

Maluchy 1-2 lata

Wiele osób uważa, że dla małych dzieci najtrudniej jest wybrać prezent – nic bardziej mylnego! Na urodziny tak małego dziecka można przynieść zabawki edukacyjne, których obecnie na rynku jest mnogość. Maty edukacyjne, bujaczki czy zabawki z pozytywkami sprawią każdemu maluszkowi frajdę.

Nie ma sensu zasypywać maluszków prezentami, dlatego można zapytać rodziców o to, czy czegoś im nie potrzeba. Akcesoria pielęgnacyjne, nosidełka czy elementy wyposażenia pokoju malucha mogą okazać się lepszym prezentem, niż dziesiątki zabawek, a przy okazji będą praktycznie wykorzystane przez rodziców.

Dzieci 3-5 lat

Chyba najłatwiej jest wybrać prezent dla straszaków. Zwykle dziecko w wieku 3-5 lat może samo sprecyzować, jaki prezent chce dostać, a dodatkowo bardziej cieszy się z prezentów i rozumie ich przeznaczenie niż choćby rok wcześniej.

Kilkulatkowie ucieszą się z tablic do rysowania, zestawu klocków, lalek czy samochodów. Dzieci są na tyle sprawne manualnie, że potrafią już korzystać z bardziej skomplikowanych zabawek. Jest to czas, gdy można pokusić się przykładowo o wybór zabawek sterowanych na pilota, ale z pewnością nie warto przesadzać z zakupami. Przy kupowaniu prezentu należy brać pod uwagę również zainteresowania dziecka.

Dzieci powyżej 5 roku życia

W przypadku dzieci po 5 roku życia, goście zaproszeni na urodziny mają spore pole do popisu. Im bardziej wymagające zabawki, tym wyższa jest także ich cena. Dla tej grupy wiekowej dominują hulajnogi, rowerki, gry planszowe czy trampoliny, dlatego czasem ciężko jest się zdecydować na odpowiedni zakup.

Urodziny starszego dziecka to spory problem w kwestii doboru prezentu, jednak najlepiej zapytać solenizanta, o czym marzy. Wtedy będziemy mieli pewność, że prezent okaże się w pełni trafiony i dziecko będzie chętnie do niego sięgać. Warto wybierać podarunki, które zapewniają rozrywkę i jednocześnie posiadają walory edukacyjne – na rynku znajdziemy ich naprawdę sporo.

Artykuł przygotowany we współpracy z Uniwersytetem Rozwoju

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here