Przeszklone drzwi wejściowe stanowią bardzo ciekawy element ozdobny nowo wybudowanego domu. Czy jednak są one rozwiązaniem praktycznym? Zasadniczo tak, wszystko jednak zależy od indywidualnych potrzeb właściciela posesji.

Jakie drzwi z przeszkleniem wybrać?

Oczywiste jest, że drzwi wejściowe nie powinny być w całości przeszklone. Wielu inwestorów nie chce nawet żadnego przeszklenia, ponieważ obawiają się o utratę swojej prywatności na terenie domu. Rzeczywiście, osoby postronne stojące za drzwiami mają możliwość podejrzenia, jak mieszkamy lub czy ktoś jest w domu. Jednak przeszklenie nie musi być całościowe. Wybierając drzwi z przeszkleniem mlecznym również zyskujemy komfort podglądu tego, co jest za drzwiami, a nie narażamy się na wścibskie spojrzenia z zewnątrz.

Czy drzwi z przeszkleniem to dobry pomysł?

Bardzo modnym ostatnio pomysłem są drzwi wejściowe z przeszkleniem w postaci dostawko – dodatkowego, wąskiego skrzydła, które od góry do dołu pokryte jest szkłem o różnym stopniu przejrzystości. Taka dostawka jest bardzo finezyjnym i oryginalnym sposobem na rozjaśnienie wnętrza. Dodatkowo drzwi wejściowe z przeszkleniem sprawiają, że dom i ogród stanowią w pewnym sensie spójną całość. Nie są od siebie sztywny odgrodzone ciężkimi drzwiami i dodają całemu domowi lekkości.

Do jakich domów pasują takie drzwi?

Drzwi wejściowe z przeszkleniem są bardzo dobrym rozwiązaniem w zasadzie do każdego rodzaju domów. Świetnie wyglądają w przypadku domów nowoczesnych, w których niektóre elementy konstrukcyjne stworzono ze szkła. Dodatkowo często takie nowoczesne domy posiadają duże, wysokie okna – one również świetnie pasują do koncepcji drzwi wejściowych z przeszkleniem. Jednak takie drzwi dobrze sprawdzają się w budownictwie klasycznym, w domach w stylu dworskim czy góralskim albo w stylu nowoczesnej stodoły. Tak naprawdę warto kwestię drzwi wejściowych ustalić ze swoim architektem już na etapie projektowania swojego przyszłego gniazdka.Wówczas cały koncept będzie bardzo spójny i będzie tworzył unikalną całość z resztą domu. Domy z przeszklonymi drzwiami kojarzą nam się z nonszalanckim zachodnim stylem – tam, gdzie gości nie wita zamknięta brama z tabliczką „uwaga zły pies”, lecz niewielki płotek, zadbany ogródek i sympatyczny właściciel, który nie ma nic do ukrycia – stąd ta chęć posiadania wielu oszklonych elementów swojego domu.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Internorm

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here