Trudno sobie wyobrazić realizację podstawowych prac budowlanych bez tzw. chwytaka do rur. To proste, często mechaniczne urządzenie zostało zaprojektowane w ten sposób, by móc szybko i sprawnie przenieść rury w ściśle określone miejsce. Jakie są jego podstawowe funkcje i możliwości?

Niewielkie rozmiary

Nie ulega wątpliwości, że chwytak do rur jest przeznaczony głównie pod duże, ciężkie i obłe przedmioty. Tymczasem element ten jest stosunkowo… wąski. Co ciekawe, szerokość chwytaków jest zwykle taka sama, jak szerokość najmniejszych, przeznaczonych dla nich rur. Dzięki temu można za ich pomocą wykonywać prace w wymagających i wąskich wykopach.

Dzięki niewielkim rozmiarom uchwytu można z łatwością zdemontować, jak i zamontować wspomniany uchwyt. Co więcej, jego montaż – dzięki specjalnemu otworowi pod hak – może być ograniczony do zaledwie kilkudziesięciu sekund. Mało tego, urządzenie to jest od razu gotowe do pracy!

Różne średnice, uniwersalne możliwości

Chwytaki do rur mogą trzymać przedmioty o zróżnicowanej średnicy. Niektóre z nich zapewniają możliwość przenoszenia rur o średnicy wynoszącej nawet 60 – 80 cm! Jest to możliwe dzięki specjalnemu, opartemu na łańcuchach mechanizmowi, który automatycznie zaciska się na powierzchni rury.

Zaletą chwytaka jest również to, że on sam bardzo łatwo dopasowuje się do kształtu transportowanej rury. A jeśli mechanizm utrzymujący ją zostanie zwolniony, to rura automatycznie zostanie wypuszczona z jego zacisków. Mowa tu oczywiście o pomysłowym, choć funkcjonalnym systemie zwalniacza mechanicznego.

Delikatne rury to nie problem

Niektóre rury mogą mieć dość delikatną powierzchnię. W ich przypadku konieczne jest więc zastosowanie specjalnych uchwytów, które są dostosowane do typologii i charakteru określonej rury. Uchwyty te posiadają specjalne zaczepy, dzięki czemu można je z łatwością wymieniać. Ich powierzchnia nie uszkodzi struktury rury.

Podsumowując, proste, skuteczne, ale i wytrzymałe chwytaki do rur to idealna propozycja dla przedsiębiorstw realizujących usługi z zakresu prac budowlanych. Na korzyść tych modeli przemawia ich prostota, łatwość obsługi, ale też bardzo prosty (i działający natychmiastowo) mechanizm zwalniacza szczęk trzymających rurę.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Cecho

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here