Nawet osoby dorosłe nie są w stanie ukryć tego, że urodziny kochają przede wszystkim dlatego, że są one okazją do otrzymania wymarzonych prezentów. Nietrudno się domyślić, że maluchy, którym organizuje się urodziny dla dzieci mają bardzo podobne oczekiwania. Warto więc zastanowić się nad tym, jak znaleźć dla nich wyjątkowy prezent.

Po pierwsze – zgromadź informacje o dziecku

W Internecie nie brakuje poradników poświęconych prezentom wręczanym najmłodszym. Trudno jednak nie oprzeć się wrażeniu, że ich autorzy traktują maluchy odrobinę przedmiotowo. Zwykle proponują konkretne upominki dla trzyletnich dziewczynek i czteroletnich chłopców tak, jak gdyby wiek był jedynym wyznacznikiem charakteru i oczekiwań dziecka. Skoro mamy uczestniczyć w urodzinach dla dzieci możemy założyć, że dzieci te nie są dla nas anonimowe. Warto więc dowiedzieć się, co może je ucieszyć.Oczywiście, wiek i płeć dziecka mają duże znaczenie przy wyborze niepowtarzalnego upominku. Z pewnością nie mówimy jednak wcale o jedynych kwestiach, jakie powinny zostać poruszone. Należy pamiętać choćby o tym, że dzieci mają różnorodne zainteresowania, a w ich domach mogą już znajdować się pewne zabawki. Najlepiej, jeszcze przed uroczystością, porozmawiać zarówno z dzieckiem, jak i z jego rodzicami, a jeśli nie ma takiej możliwości – z innymi osobami zaproszonymi na urodziny malucha.

Po drugie – stawiaj na jakość

Prezent na urodziny dla dzieci zwykle nie znajduje się na szczycie listy planowanych przez nas wydatków. Nic więc dziwnego, że wiele osób uważa cenę za najważniejsze kryterium wyboru. Ustalenie budżetu jeszcze przed inauguracją poszukiwań prezentu urodzinowego z pewnością nie jest złym rozwiązaniem. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że cena, choć istotna, wcale nie ma kluczowego znaczenia.Mówiąc o nim należy, w pierwszej kolejności, pomyśleć o jakości, jaką charakteryzuje się to, co ma być upominkiem dla malucha. Przekonanie o tym, że droższe zabawki są zawsze lepsze, nie jest zgodne z rzeczywistością. Ważniejsze niż kryterium cenowe powinno być zatem to, czy upominek posiada unijne atesty, jest wykonany z solidnych materiałów i nie zawiera niewielkich części, które mogłyby zostać oderwane przez malucha.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here