Wiele osób zadaje sobie pytanie jak skutecznie się chronić przez bakteriami i wirusami, które są właściwie wszędzie i są nieodzowną częścią naszego życia. Ostatnie wydarzenia spowodowane pandemią wzmocniły ten strach i sprawiły, że częściej rozważamy stosowanie środków ochrony indywidualnej.

Jak w życiu codziennym chronić się przed wirusami?

W trakcie codziennych czynności takich jak robienie zakupów w supermarkecie czy załatwianie spraw i formalności urzędowych warto zakładać rękawiczki lateksowe bezpudrowe. Stanowią one skuteczne podstawowe zabezpieczenie przed transmisją wirusów, bakterii i grzybów. Należy pamiętać jednak, że są materiałem jednorazowym i po każdym użyciu należy je wyrzucić.

Rękawiczki lateksowe bezpudrowe świetnie sprawdzą się również podczas wizyty w salonie fryzjerskim, w komunikacji publicznej czy na dworcu, gdzie ekspozycja na bakterie i wirusy jest naprawdę ogromna. To miejsca podwyższonego ryzyka, które wymagają stosowania dodatkowej ochrony przez każdego z nas. Ponadto warto je zakładać podczas kontaktu z drażniącymi substancjami chemicznymi, po to by chronić delikatną skórę dłoni.

Krótka charakterystyka rękawiczek lateksowych

Rękawiczki lateksowe bezpudrowe są wykonane z naturalnego lub syntetycznego kauczuku, który cechuje się niezwykłą rozciągliwością i elastycznością. Nie zawierają one pudru i nie są niebezpieczne dla skóry (nie wywołują alergii i podrażnień). Doskonale dopasowują się do dłoni.

Rękawiczki lateksowe często występują jako certyfikowane. Oznacza to, że uprzednio poddane zostały badaniom, które potwierdziły skuteczną ochronę przed określonymi szczepami bakterii czy wirusami. Tego typu rękawiczki lateksowe bezpudrowe najczęściej znajdują zastosowanie w branży medycznej. Możemy je zobaczyć u lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych i innych przedstawicieli służby zdrowia.

Zakup rękawiczek

Rękawiczki lateksowe bezpudrowe możemy zakupić praktycznie wszędzie: w aptece, na stacji benzynowej, w sklepie spożywczym czy w drogerii. W pandemii stały się one produktem pierwszej potrzeby, zaraz obok wymaganych prawem maseczek.

Rękawiczki ochronne lateksowe są niedrogie, najczęściej sprzedawane w paczkach po 100 i więcej sztuk. Warto zainwestować w ich zakup i mieć je zawsze pod ręką na wypadek nieoczekiwanego kontaktu z podejrzanymi przedmiotami.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Grupa Anmar.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here