Aktualne sterowniki do podzespołów w komputerze odpowiadają za ich sprawne działanie i pożądaną wydajność. Niekiedy posiadanie nawet najnowszej karty graficznej i ogólnie mocnego komputera nie pozwala korzystać z tychże w wystarczająco korzystny sposób przed zainstalowaniem najnowszych sterowników. Aktualne wersje oprogramowania można ściągnąć z internetu, na przykład ze strony producenta lub z serwisów poświęconych tematyce komputerowej. Jak zaktualizować sterowniki karty graficznej?

Sterowniki karty graficznej

jak zaktualizować sterowniki karty graficznejKażdy sterownik w dzisiejszych czasach można zainstalować w łatwy sposób dzięki temu, że pliki wyposażone są w wygodne instalatory. Pozwala to poprawnie dokonać instalacji nawet wtedy, gdy robiąca to osoba nie ma dużego doświadczenia ani odpowiedniej wiedzy. Podstawową kwestią jest znalezienie i pobranie właściwych sterowników. Pliki niekompatybilne z zainstalowaną kartą graficzną mogą wywołać wiele problemów z komputerem. W razie braku wiedzy na temat modelu karty można zajrzeć np. do informacji o systemie, menadżera urządzeń lub skorzystać z oprogramowania typu benchmark – po analizie systemu pokaże wszystkie podzespoły oraz szczegóły co do modelu. W razie istnienia kilku wersji sterownika zawsze należy wybierać najnowszą, unikając jednak nazw typu „beta” – oznacza to, że oprogramowanie znajduje się w fazie testów i może mieć jeszcze jakieś błędy.

Jak zaktualizować sterowniki karty graficznej?

Jak zaktualizować sterowniki karty graficznej? Po ich pobraniu można posłużyć się dołączonym kreatorem. Przeważnie to wystarcza, a do tego kreator prowadzi każdego przez kolejne kroki instalacji. W razie problemów należy posłużyć się menadżerem urządzeń. Tam trzeba odnaleźć zakładkę odpowiadającą za zainstalowaną kartę graficzną lub, w razie jej braku (czasami system nie rozpoznaje poprawnie urządzenia do którego nie został zainstalowany sterownik lub w ogóle „nie widzi go”) odszukać nowy sprzęt plug and play korzystając z menu. Czasami bywa konieczne wskazanie konkretnego pliku sterownika (rozszerzenie .inf) i dopiero wtedy będzie można używać karty. Takie problemy zdarzają się jednak częściej w przypadku nietypowych lub starszych urządzeń.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here