Praktycznie każdego wieczora wraz z moją życiową partnerką stajemy przed życiowym wyborem pod tytułem: jaki dziś obejrzymy film. Zapewne każdy przedstawiciel płci męskiej staje nieraz w obliczu tego ciężkiego zadania, jakim jest wywalczenie produkcji zgodnej ze swoimi upodobaniami. W moim przypadku jest to kilka rzeczy. Przede wszystkim: nie cierpię filmów z dubbingiem (chyba, że to filmy animowane), wolę mieć film na dysku, niż oglądać go online, oraz po stokroć przedkładam filmy z napisami nad te z lektorem. Mam wtedy możliwość lepszego doświadczania gry aktorskiej i ogólnie samego filmu. Niestety, moja kobieta ma zgoła odmienne preferencje. Dla niej oglądanie filmu praktycznie zawsze wiąże się z jakąś platformą internetową (czyli często gorsza jakość) oraz przeklętych filmów z lektorem. Długo zastanawiałem się: skąd właściwie takie preferencje.

Jak wgrać napisy do filmu?

Jak wgrać napisy do filmuOdpowiedź okazała się prosta i dość mocno zaskakująca. Moja dziewczyna nie miała pojęcia jak wgrać napisy do filmu. Mało tego, miała problem z samym zlokalizowaniem filmu na dysku… No cóż, każdy z nas ma jakieś wady. W pierwszej kolejności kilkakrotnie pokazałem jej różne sposoby na zlokalizowanie katalogu w którym znajduje się film. To była ta łatwiejsza część. Następnie, pokazałem jej magiczne sposoby na zamontowanie napisów w filmie. Pamiętam stare czasy, kiedy kolega koleżanki nagrał płytę z filmem albo ściągnęło się coś na komputer z niezbyt dobrze znanych źródeł i trzeba było dostać do tego napisy. Nieraz przeszukiwało się najróżniejsze strony z napisami w plikach tekstowych z nadzieją, że ktoś te napisy stworzył. Potem trzeba było jeszcze te napisy dopasować do swojej wersji filmu, bo często „rozjeżdżały się”.

Program do wgrywani napisów

Teraz sprawa jest o wiele prostsza. Bardzo łatwo znaleźć i pobrać w internecie prosty program który sam wynajduje i pobiera napisy odpowiednie dla naszej wersji filmu. Zazwyczaj jedyne co musimy zrobić to po prostu kliknąć prawym przyciskiem myszki na pliku z filmem i wybrać z menu opcję: Pobierz napisy do filmu. Czasem jeszcze przeciągnąć plik z napisami do okienka odtwarzacza lub ewentualnie wybrać ścieżkę napisów z menu. I voila. Temat skończony.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here