Chyba trudno znaleźć w dzisiejszych czasach osobę, która nie posiada telefonu komórkowego. Oczywiście małe dzieci w wieku do trzech czy pięciu lat nie potrzebują takiego telefonu, ale już seniorzy jak najbardziej. Starszym osobom oczywiście trudniej jest przyzwyczaić się do nowoczesnych aparatów telefonicznych, zwłaszcza dotykowych smart-fonów. Jednak wciąż uda się spotkać w salonach starsze egzemplarze z guziczkami. Warto jednak wiedzieć jak dzwonić na koszt odbiorcy?

Jak dzwonić na koszt odbiorcy?

Jak dzwonić na koszt odbiorcyKiedy dzieci idą do szkoły ich rodzice często kupują im pierwszy telefon komórkowy. Najczęściej nie są to aparaty nowoczesne, a trochę tańsze modele w obawie przed zniszczeniem, zgubieniem czy kradzieżą. Dodatkowo telefony te nie są na abonament, a dzięki doładowaniom na kartę można z nich dzwonić bez obaw o przekroczenie limitu. To właśnie rodzice dzieci posiadających telefony na kartę powinni dowiedzieć się, jak dzwonić na koszt odbiorcy, a następnie w przystępny sposób przekazać tę wiedzę swoim maluchom. Bardzo często bowiem dzieci szybko zużywają cały limit środków na karcie, a w przypadku nagłego zagrożenia lub każdej innej sytuacji, w której muszą skontaktować się z rodzicami okazuje się, że ich limit został już zupełnie wykorzystany.

Na szczęście praktycznie każda sieć komórkowa umożliwia teraz opcję dzwonienia na koszt odbiorcy. Polega to głównie na tym, że osoba dzwoniąca wysyła bezpłatną wiadomość do kogoś, z kim próbuje się skontaktować o próbie połączenia. Odbiorca musi wyrazić na to zgodę i wtedy taka rozmowa może zostać zrealizowana.

Warto korzystać z tej możliwości

W dzisiejszych czasach dorośli najczęściej korzystają z telefonów na abonament, a więc nie wiedzą jak dzwonić na koszt odbiorcy. Ilość minut do wykorzystania jest tak duża, że w ciągu miesiąca nie da się ich wszystkich wykorzystać. Dla małych dzieci uczęszczających do szkół podstawowych lepiej zakupić starsze modele aparatów telefonicznych oraz zdecydować się na doładowywanie ich za pomocą kart. Dzięki temu rodzice będą mieli pewność, że ich dzieci nie wydadzą wielkich kwot na wiadomości tekstowe lub połączenia zagraniczne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here