Pierwszy taniec jest wymieniany przez Pary Młode jako jedna z najważniejszych chwil wesela, a zarazem najbardziej stresujących. Jak sprawić, aby nasz taniec był naturalny, pełen radości, a nie stresu?

Na początek-decyzja o nauce

Kiedy wspólnie jesteśmy świadomi, iż nasz pierwszy taniec będzie wymagał od nas nauki i wcześniejszego przygotowania jesteśmy już na wspaniałej drodze i uczyniliśmy pierwszy krok. Chęci do nauki oraz optymistyczne nastawienie sprawią, iż lekcje tańca dla narzeczonych będą przyjemną odskocznią od obowiązków związanych z organizacją wesela.

Kiedy zacząć?

Czas potrzebny do nauki pierwszego tańca zależy od wielu czynników: umiejętności tanecznych pary, stopnia złożoności choreografii, motywacji oraz czasu poświęconego na powtórzenia także w domu. Optymalnym okresem, w którym należy zgłosić się do szkoły tańca jest 6 miesięcy przed ślubem. Podczas takiego czasu profesjonaliści będą mogli  spokojnie przygotować nas do zatańczenia wymarzonej choreografii. Kiedy nie posiadamy aż tak dużo czasu nie można się poddawać, a spotkać z profesjonalistami, którzy dobiorą mniejszy stopień skomplikowania układu, tak aby wyglądał pięknie i można było go opanować w krótszym czasie.

Pierwsze spotkanie z tańcem

Profesjonaliści rekomendują rozpoczęcie nauki od wzięcia udziału w kursie tańca towarzyskiego, gdzie można zaznajomić się z podstawowymi krokami oraz stylami tańca. Po takim rozeznaniu będziecie mogli wybrać swój ulubiony styl i ułożyć do niego wyjątkową choreografię. Podstawy prowadzenia partnerki, obroty oraz inne elementy będą niezbędne także podczas tańców na weselu z naszymi bliskimi. Po poznaniu podstaw warto zacząć pracować z instruktorem nad  indywidualną choreografią.

Jaki utwór wybrać?

Wybór piosenki nie jest zawsze łatwym zadaniem. Warto wziąć pod uwagę kilka czynników: czy będziemy w stanie zatańczyć do niej naszą choreografię, czy będzie odpowiednia do chwili, czy po przetłumaczeniu z języka obcego jej tekst będzie dopasowany do tego momentu. Dodatkowo jeśli posiadamy utwór, który wzbudza w nas przyjemne skojarzenia, a nasz instruktor nie widzi przeszkód aby dobrać do niego choreografię dokonaliśmy wyboru idealnej melodii.

Strój na zajęcia

Nauka tańca będzie związana z wysiłkiem fizycznym, więc warto zaopatrzyć się w luźny, wygodny strój oraz obuwie z zakrytymi palcami, aby przy błędach nie nabawić się urazów. Podczas pierwszych zajęć warto także poinformować prowadzącego jakie stroje ślubne posiadacie, tak aby krój i forma nie stanowiły ograniczenia w wykonywaniu choreografii. Na jedne z ostatnich zajęć należy zabrać ze sobą obuwie ślubne, aby móc przyzwyczaić się do stawiania w nim kroków.

Pozytywne nastawienie kluczem do sukcesu

Nie uda się nam uniknąć stresu związanego z pierwszym tańcem, natomiast dobre przygotowanie i pozytywne nastawienie sprawią, iż będziemy mogli go bardzo zmniejszyć, a taniec przyniesie nam dużo szczęścia. Warto pamiętać, iż uśmiech podczas tej chwili jest najważniejszym elementem. Nawet najbardziej perfekcyjnie zatańczona choreografia bez radości będzie tylko zbiorem kroków, a nie Waszą magiczną chwilą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here