Ten zawód jest dosyć nowy na polskim rynku pracy. Funkcjonuje on zaledwie od kilkunastu lat. Jego popularność jednak rośnie z roku na rok. Gdzie możemy szukać zatrudnienia tego typu zawodzie? Czy lepiej pracować na etacie czy prowadzić własny salon groomerski i zarabiać na własny rachunek? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/groomer-na-etacie-czy-we-wlasnym-salonie-groomerskim/

Gdzie groomer może szukać zatrudnienia na etacie?

Groomer będzie pracował wszędzie sam, gdzie prowadzone są usługi groomerskie. Oczywiście brzmi to banalnie, ale jest to prawda. Przede wszystkim taka osoba zatrudnienie znajdzie w prywatnym zakładach pielęgnacji zwierząt. Prowadzone są one zazwyczaj przedsiębiorców, a także organizacje pożytku publicznego. Nie wiele przypadków, Kiedy gruberze zatrudniani są w zakładach weterynaryjnych. Posiadając rzetelną wiedzę oraz fach w ręku, możesz wprowadzić również częściowo lub całkowicie kursy dla początkujących. Praca na etacie posiada wiele korzyści, ale czasami warto jest zaryzykować i spróbować swoich sił prowadząc własną działalność gospodarczą.

Jakie są obowiązki zawodowe wynikające z pracy groomera?

Będą to przede wszystkim praca z klientem. Oczywiście klient przechodząc do Ciebie musi być perfekcyjnie obsłużony. Taka osoba zazwyczaj już w gabinecie wie czego chce oraz ma w głowie ułożoną swoją własną wizję artystyczną dotyczącą ukochanego czworonoga. Jest on skłonny sporo Ci zapłacić, ale ma również co do tego spore wymagania. To właśnie dlatego Twoim zadaniem jest profesjonalna obsługa takiego klienta. Musisz nie tylko go wysłuchać, ale również pomóc mu w doborze kosmetyków dla jego pupila. Możesz dodatkowo doradzić czy zasugerować odpowiednią fryzurę i metodę pielęgnacji sierści. Do tego musisz cały czas dbać o porządek na swoim stanowisku pracy zawsze musi być ona uporządkowane, a narzędzia umyte i regularnie dezynfekowane.

Własny salon groomerski – praca na własny rachunek

Jeżeli posiadasz w sobie żyłkę przedsiębiorczości, powinieneś spróbować swoich sił jako właściciel własnego salonu groomerskiego. Do tego będzie ci potrzebna odrobinę kapitału i doświadczenia, które będą ci potrzebne do rozpoczęcie działalności. Założenie zakładu pielęgnacji zwierząt i jest to dosyć ambitne wyzwanie. Lokal musi spełniać wszystkie warunki sanitarno-epidemiologiczne. Do tego musi być ergonomicznie zaprojektowany, odpowiednio oświetlony oraz wentylowany. Koszty dostosowania takiego lokalu pod wszystkie procedury mogą być naprawdę kosztowny. Do tego potrzebne będą sprzęty, zaczynając od zwykłych nożyczek do profesjonalnych urządzeń groomerskich. Będą to profesjonalne nożyczki groomerskie, specjalistyczne szczotki oraz grzebienie. Oczywiście w zakładzie musisz posiadać też zapach środków czyszczących oraz dezynfekujących. Założenie własnego salon nie jest to więc mały wyzwanie, ale warto jest spróbować swoich sił, ponieważ może być co naprawdę dobry sposób na biznes.

Zobacz też: http://www.ubiesa.pl/ile-jestes-w-stanie-zarobic-jako-groomer/

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here