Praca w międzynarodowym zespole, zagraniczne podróże czy studia poza Polską to już nie przywilej, ale element codziennego życia. Rozwój nowych technologii sprawił, że kontakty z ludźmi z całego globu stały się czymś powszechnym. Jak w pełni korzystać z możliwości zglobalizowanego świata? Podstawą jest dobra znajomość angielskiego.

Angielski – język, który otwiera wiele drzwi

Dawniej nieliczni podróżowali zagranicę czy na co dzień współpracowali z obcokrajowcami. Dziś niczym dziwnym jest praca w międzynarodowym zespole czy wakacje zagranicą. Znajomość języków obcych stała się więc kluczową umiejętnością.Za uniwersalny, używany na całym świecie język uznano angielski. Znając choćby podstawy, łatwo dogadać się w większości krajów. Płynna znajomość angielskiego pozwoli studiować czy pracować poza Polską, pomoże także w zdobyciu lepszej posady. Biegły angielski w CV to ogromny atut dla większości pracodawców. Co więcej, język obcy otworzy także drzwi do kultury anglosaskiej: pozwoli rozumieć teksty brytyjskich piosenek czy kultowych amerykańskich filmów.

Dlaczego warto zapisać się na kurs angielskiego?

Wiele osób próbuje samodzielnej nauki angielskiego. Szybko tracą jednak motywację albo natrafiają na spore przeszkody w zrozumieniu np. zasad gramatyki. Znacznie lepszą opcją dla wielu będzie dobrze dopasowany do potrzeb kurs angielskiego.Na kursie można liczyć na wsparcie nauczyciela. Ten wyjaśni angielską gramatykę oraz zastosuje metody, które pozwolą przyswoić dużą liczbę nowych słów w krótkim czasie. Motywacją będą także prowadzone z nim konwersacje. Wiele osób szybciej uczy się w grupie – postępy innych kursantów motywują do działania i przyspieszają postępy.

Jak sprawić, by nauka angielskiego była szybka i przyjemna?

Oprócz kursu angielskiego warto zastosować tak zwaną metodę zanurzenia polegającą na otaczaniu się językiem na co dzień. Wystarczy włączyć playlistę z piosenkami po angielsku, oglądać filmy w oryginale czy od czasu do czasu przejrzeć anglojęzyczną prasę. W ten sposób chłonie się wiele nowych słów bez wysiłku.Wykorzystując swoje zainteresowania sprawi się, że nauka stanie się przyjemna i efektowna. Ulubiony serial czy książka pomogą poszerzyć słownictwo, ale i staną się tematem, który będzie można poruszyć w konwersacjach po angielsku.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House z Bielska Białej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here