Allegro to bardzo popularny serwis sprzedażowy. Możemy tam znaleźć zarówno sklepy, które sprzedają różnego rodzaju rzeczy, ale także osoby prywatne. Niektórzy wystawiają tam używane rzeczy w dobrym stanie. Na allegro możemy także kupić wiele rzadkich gatunków zwierząt. Jednak z reguły będziemy je musieli odebrać osobiście. Niektórzy sprzedawcy wysyłają rybki lub krewetki kurierem, który powinien dotrzeć do nas w ciągu 24 godzin. Jest to w miarę bezpieczny sposób na zakup unikatowych ryb zwierząt akwariowych, których nie dostaniemy w stacjonarnych sklepach.

Sposoby kupowania na allegro

Jak licytować na allegroNa allegro możemy kupować na dwa sposoby. Pierwszy z nich to tak zwana opcja kup teraz. Polega to na tym, że możemy kupić dany przedmiot w dowolnym momencie. Następnie wybieramy opcję dostawy z pośród tych, które oferuje nam sprzedawca, płacimy i możemy oczekiwać przybycia przesyłki. Tą opcją możemy kupić praktycznie większość rzeczy odstępnych w serwisie. Dodatkowo firmy prowadzące tam sprzedaż często dają darmową dostawę przy zakupach za określoną kwotę. Dlatego lepiej jest kupić więcej rzeczy od jednego sprzedawcy niż od kilku różnych. Wtedy możemy sporo oszczędzić. Z reguły przy większych zamówieniach możemy liczyć na jakieś gratisy. Są to jakieś drobne upominki, jednak wpływają na to, że w przyszłości wybierzemy właśnie tego sprzedawcę. Drugą opcją kupowania na allegro jest możliwość licytowania przedmiotów na aukcjach.

Jak licytować na allegro?

W tym serwisie mamy możliwość kupienia wielu produktów dużo taniej, jeśli weźmiemy udział w licytacji. W ten sposób możemy kupić zarówno nowe rzeczy jak i te używane. Bardzo często można trafić na świetne rzeczy w bardzo niskich cenach. Żeby kupić jakąś rzecz musimy założyć konto w serwisie. Następnie po wpisaniu nazwy przedmiotu, który nas interesuje musimy zmienić filtry wyszukiwania na licytacje. Wtedy pokażą nam się przedmioty, które są do kupienia tylko na aukcjach. Jeśli chcemy kupić jakiś przedmiot to musimy przebić cenę poprzedniej osoby. Najlepiej zaproponować niewiele wyższą kwotę, ponieważ i tak przed końcem licytacji jeszcze wiele osób może przebić naszą ofertę. Najważniejsze jest to, żeby w ostatniej minucie przed zakończeniem licytacji wejść na allegro i przebić cenę. Dzięki temu mamy większe szanse na kupno produktu w dobrej cenie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here