Badania krwi są szybkie, tanie i bardzo skuteczne w diagnostyce wielu dolegliwości. Aby dały wiarygodne wyniki, należy się do nich odpowiednio przygotować. O czym warto pamiętać?

Ważne badania krwi

Każde dobre laboratorium medyczne Katowice ma ich wiele, może zaoferować swoim klientom dostęp do szerokiej gamy badań krwi. To nie tylko podstawowe badania morfologiczne, ale również szeroka gama innych, bardziej specjalistycznych analiz.

Różnorodne badania krwi Katowice zlecać może lekarz, ale również można korzystać z nich samodzielnie w prywatnych laboratoriach analitycznych. Wtedy za badanie należy zapłacić z własnej kieszeni.

Przed wzięciem udziału w badaniach krwi należy pamiętać o tym, aby właściwie się do nich przygotować. W przeciwnym przypadku może okazać się, że wyniki nie będą odzwierciedlały stanu zdrowia badanego i trzeba będzie wykonać je kolejny raz.

Przygotowania do badań krwi

Na wyniki badań krwi może wpływać szereg czynników, więc niezbędne jest właściwe przygotowanie. O czym należy pamiętać?

Przede wszystkim na badania krwi należy udać się na czczo, czyli powinno się przez przynajmniej 12 godzin powstrzymać się od przyjmowania pokarmów. Przed badaniem można wypić tylko małą ilość wody. Należy też pamiętać, aby na dobę przed badaniem nie pić alkoholu, a także w dniu badania nie palić papierosów. Dodatkowo, na dobę, przed którą ma być wykonane badanie krwi Katowice, nie należy się przemęczać, na przykład uprawiać sportów.

Gdy pacjent zażywa jakieś leki, które mogą wpłynąć na parametry krwi, na przykład na hormony tarczycowe, lek należy zastosować po wykonaniu badania krwi Katowice. Gdy pacjent zażywa jakieś suplementy diety, preparaty ziołowe, powinien on poinformować o tym osobę wykonującą pobranie materiału.

Różne badania mogą mieć inne wymagania dotyczące przygotowania

Powyższe wymagania dotyczą większości typów badań krwi. Warto jednak wskazać, że niektóre z nich mogą być wykonywane także po posiłku. Nie każde badanie krwi Katowice może być jednak prowadzone w innych porach niż poranna, co związane jest z dobowym rytmem badanych parametrów.

W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących przygotowania do badań, najlepiej zapytać laboratorium medyczne Katowice. Specjalista będzie mógł wskazać, jak należy przygotować się do konkretnych badań krwi, aby dały one miarodajne wyniki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here