Liposukcja laserowa kojarzy się przede wszystkim z miejscowym usuwaniem tkanki tłuszczowej. Oczywiście takie rozumowanie jest jak najbardziej trafne, gdyż właśnie w tym celu zabieg ów jest stosowany. Niemniej lipoliza laserowa ma też inne zalety, które świadczą o jej przewadze nad alternatywnymi metodami.

Wybiórczość lasera

W przypadku zabiegów takich jak liposukcja laserowa opinie większości osób podkreślają ich bezpieczny charakter. To jednak nie wszystko!

Emitowane w trakcie liposukcji światło laserowe jest całkowicie bezpieczne dla ciała. I nie chodzi tu wyłącznie o tkankę skórną. Nie oddziałuje ono negatywnie również na naczynia krwionośne, nerwy i inne elementy strukturalne. Jego długość jest tak dobrana, by nie wywoływał on żadnych komplikacji zdrowotnych. Jedynym skutkiem ubocznym jego stosowania jest charakterystyczne zaczerwienienie, które znika z powierzchni ciała maksymalnie po 3 – 4 dniach od zabiegu.

Zabieg, zabieg i po zabiegu

Zaletą lipolizy laserowej jest też fakt, że proces ten nie wymaga długiej rehabilitacji w klinice. Wręcz przeciwnie – Pacjent może wyjść z niej już po godzinie od jego zakończenia.

Co więcej – po zakończeniu zabiegu nie wymaga się wizyt kontrolnych u lekarza. Owszem, są one zalecane każdemu, ale – w przeciwieństwie do metod chirurgicznych – nie muszą one być odbywane regularnie. Nie jest też konieczne korzystanie z opatrunków, ani też z wielu innych, często skomplikowanych procesów rehabilitacyjnych. Zabieg i „czynności przygotowawcze” ograniczają się do zaledwie kilku godzin poświęconych na dokładne przygotowanie skóry i samej liposukcji. Mimo to zaleca się, by przed jego rozpoczęciem zdecydować się na wizytę u lekarza w celu ewentualnego zdiagnozowania przeciwwskazań chorobowych.

Warto, czy nie warto?

Oczywiście lipoliza laserowa ma też swoje wady. Koszt jednorazowego zabiegu oscyluje w okolicy 8 tysięcy złotych. Co więcej – stosując np. liposukcję brzucha, należy się liczyć z dość długotrwałym obrzękiem i bólem (do około tygodnia). Warto pamiętać też o tym, że nie w przypadku różnych zabiegów liposukcja laserowa opinie są dość zróżnicowane (zwłaszcza jeśli obejmuje ona okolice brzucha).

Podsumowując, liposukcja laserowa posiada wiele zalet, aczkolwiek skorzystanie z niej powinno wiązać się z przeprowadzeniem niezbędnych badań medycznych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here