Nie jesteś zadowolona ze swojego ciała? Posiadasz parę zbędnych kilogramów, których pomimo wielu starań nie potrafisz zrzucić? Próbowałaś już wielu diet, ale wszystkie spełzły na niczym? Twój wygląd jest przyczyną wielu Twoich kompleksów? Przez nadwagę czujesz się nieatrakcyjnie i po prostu źle? Nie warto ciągnąć złego samopoczucia w nieskończoność! Jeżeli ćwiczenia fizyczne i dieta okazują się nieskuteczne warto skorzystać z innych sposobów pozbycia się nadmiernej tkanki tłuszczowej.

Na czym polega coolsculpting?

W ostatnim czasie bardzo popularny stał się coolsculpting czyli zamrażanie tkanki tłuszczowej. Jest to jedna z najskuteczniejszych, a co najważniejsze całkowicie nieinwazyjnych metod walki z nadwagą. Nazwa zabiegu oznacza po polsku dosłownie „rzeźbienie zimnem”. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, bezpośrednio po jego wykonaniu możemy bez problemu wrócić do codziennych zajęć. Jedynym widocznym objawem odbytego coolsculptingu będzie delikatne zaczerwienienie partii ciała, na których zostało zastosowane zamrażanie komórek tłuszczowych. Efekty w postaci pozbycia się nadmiaru tkanki będą widoczne, lecz musimy wykazać się cierpliwością. Zamrażanie komórek tłuszczowych nie oznacza, że dodatkowe kilogramy skruszą się jak lód i odpadną. Zamrożone tkanki są uśmiercane przez organizm, a następnie z niego wydalane. Całkowite efekty będziemy więc w stanie obserwować po upływnie od 4 do 8 tygodni. Powolne zmiany są jednak o wiele zdrowsze od tych gwałtownych.

Kto może korzystać z zabiegu? – przeciwwskazania

Jedynymi przeciwwskazaniami do poddania się zabiegowi jest ciąża i karmienie piersią, implanty, przepuklina oraz nadmierna wrażliwość na zimno. Dla wszystkich pozostałych osób zamrażanie tkanki tłuszczowej jest całkowicie bezpieczne i nie wiąże się z żadnego rodzaju ryzykiem. Obszary, które możemy poddawać zabiegowi, to wszelkie miejsca ze skłonnościami do gromadzenia się nadmiernego tłuszczyku, takie jak: uda, boczki, pośladki, brzuch, przedramiona, a także łopatki. Zazwyczaj zabieg trwa około godziny. Jego koszt waha się od 1000 do 1500 złotych, dlatego, lecz jednorazowa wizyta w gabinecie specjalizującym się w coolsculptingu w większości przypadków jest wystarczająca. Średnia redukcja tkanki tłuszczowej wynosi bowiem 22% i jest potwierdzona wszelkimi badaniami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here