Zachwycająca dzika przyroda, świeże powietrze, wspaniałe widoki – urlop w górach jest wyborem dokonywanym często, a sezon w górach trwa okrągły rok. Przed wyjazdem czeka nas jednak ważne zadanie – rezerwacja noclegu. Czym kierować się rezerwując apartamenty w górach? Jakie warunki powinny spełnić pokoje w górach do wynajęcia?

Apartamenty góry – liczy się lokalizacja

Przy apartamentach, czyli luksusowych mieszkaniach lokalizacja zazwyczaj oznacza usytuowanie obiektu w centrum kurortu lub przy szlakach turystycznych. Wyboru lokalizacji dokonujemy w oparciu o analizę własnych potrzeb. Jeśli chcemy zaszyć się w cichym zakątku, aby medytować lub czytać książki, to na apartamenty w górach lepiej nie stawiać. Apartamenty góry są doskonałą opcją dla rodzin z dziećmi – mają wszelkie udogodnienia i wyposażenie przydatne rodzinom. To także doskonałe miejsce dla osób lubiących aktywności miejskie – wizyty w restauracjach i dyskotekach, spacery po głównej ulicy i zakupy, wizyty w muzeach. Apartamenty usytuowane w centrum miasta, to także czasem hałas, gwar, odgłosy życia nocnego.Pobyt w centrum miast górskich wybierają najczęściej osoby podróżujące komunikacją publiczną – z dworca PKP czy PKS do centrum łatwiej i szybciej można się dostać, niż do pokoju w hotelu czy pensjonacie położonym na odludziu.

Pokoje w górach do wynajęcia – standard

Turyści przybywający na wypoczynek w góry najczęściej korzystają z wynajmu pokoju w pensjonacie, kwaterze prywatnej, w hotelu. Poszukujący pokoje w górach powinni zwrócić uwagę na standard miejsca – wielkość pokoju, wyposażenia, dostęp do łazienki. To ostanie jest ważne w przypadku kwater prywatnych – bywa, że z jednej łazienki korzystają mieszkańcy kilku pokojów.Opłaca się sprawdzić, czy można skorzystać z lodówki, żelazka, dostępu do kuchni, saloniku dla gości.Na standard pokoju składają się także opcje dodatkowe typu TV, bezpłatne wi –fi, parking dla gości, wyżywienie. Aby pokoje w górach do wynajęcia nie stały się pułapką, która zepsuje urlop warto przeprowadzić rozmowę telefoniczną z właścicielem i upewnić się, co nam oferuje.

Koszty wynajmu noclegu w górach

Apartamenty czy pokoje do wynajęcia są w różnej lokalizacji i mają różny standard, więc jasną sprawą są zróżnicowane koszty noclegów. Warto jednak sprawdzić, czy poza kosztem podanym w rezerwacji nie ma jakichś ukrytych płatności, o których dowiemy się na miejscu. Mogą to być opłaty za korzystanie z ręczników, pościeli, za sprzątanie apartamentu, dostęp do TV, parkingu, Internetu.Pamiętajmy również o kosztach jakie może generować źle wybrana lokalizacja. Jeśli miłośnik sportów zimowych zarezerwuje nocleg z dala od tras zjazdowych, to musi liczyć się z codziennym dojazdem na stok – koszty paliwa są może niewielkie, ale opłaty za miejsca parkingowe są w górach wysokie, niczym góry…

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here