Wiele par marzy o tym, aby posiadać dziecko. Niestety w wielu przypadkach okazuje się nie być to takie proste. Najczęstszym powodem niemożności poczęcia potomstwa są problemy z płodnością. Jednym ze sposobów na walkę z powyższym, jest zapłodnienie pozaustrojowe metodą in vitro Katowice.

Czym jest in vitro Katowice?

Zabieg in vitro przeprowadzany w in vitro klinika to metoda pozaustrojowego zapłodnienia. Polega ona na tym, że w warunkach laboratoryjnych pobiera się komórkę jajową od kobiety oraz plemniki od mężczyzny. Następnie w specjalistyczny sposób łączy się je ze sobą, aby tak powstały zarodek umieścić w macicy kobiety. Oczywiście konsekwencją wyżej wspomnianych działań jest dojście do zapłodnienia, a tym samym w konsekwencji rozwoju potomstwa w łonie kobiety.

Klinika in vitro – czyli, kiedy inne sposoby zawodzą

Obecnie wiele kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Niekiedy wynika to z ich problemów zdrowotnych, a niekiedy partnerów. Przyczyn niepłodności może być wiele. Jednymi z wyżej wspomnianych są odbyte choroby, tempo życia, przewlekły stres, zła dieta czy stosowanie rozmaitych używek. Nie mniej jednak bez względu na to, co przyczyniło się do problemów z płodnością, koniecznym jest udanie się na konsultację do lekarza i postawienie odpowiedniej diagnozy. Na początku podejmowane są rozmaite próby leczenia niepłodności, jednak w momencie, kiedy okazują się one nieskuteczne, na ratunek przychodzi klinika in vitro.

Kto może skorzystać z zapłodnienia pozaustrojowego?

In Vitro klinika to miejsce, które powinny odwiedzić osoby, które wyczerpały drogę leczenia niepłodności. Warto jednak mieć na względzie fakt, że in vitro nie zawsze może być przeprowadzone. Przeciwwskazaniami do niego są niektóre nowotwory, zły stan zdrowia kobiety, a także brak funkcji jajnika. W innych sytuacjach nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu.

In vitro – jaki jest koszt zabiegu

Samo zapłodnienie metodą in vitro to koszt, w granicach dwudziestu tysięcy złotych. Do wyżej wspomnianego należy doliczyć ceny leków, wizyty u różnorodnych lekarzy specjalistów oraz wykonywanie regularnych badań. Ilość tych ostatnich uzależniona jest od stanu zdrowia kobiety, w związku z czym w jednym przypadku będzie ich mniej, a w innym więcej. Kwoty za wyżej wspomniane mogą dać naprawdę dużą sumę. Nie mniej jednak nie stanowi to powodu, do zrezygnowania z poddania się zabiegowi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here