Przeszczep włosów śląsk jest zabiegiem, dzięki któremu można pozbyć się wstydliwego problemu łysienia. Wyżej wspomniany dotyczy zarówno mężczyzn jak i kobiet, jednak w obu przypadkach objawia się inaczej. W tym artykule powiemy o wszystkich ważnych kwestiach, o których należy pamiętać zanim zdecydujemy się na transplantację włosów.

Jak odróżnić wypadanie włosów od łysienia?

Wypadanie włosów, to absolutnie normalna kolej rzeczy. Kiedy do tego dochodzi, na miejscu utraconych włosów odrastają nowe. Problem zaczyna się jednak w momencie, kiedy wyżej wspomniane się nie pojawiają. Wtedy można mówić właśnie o łysieniu. Jeżeli zaobserwowaliśmy od pewnego czasu, że wypada nam znacznie więcej włosów niż miało to miejsce dotychczas, warto wybrać się do miejsca takiego jak klinika przeszczepu włosów i skonsultować to z lekarzem specjalistą.

Kto nie może poddać się zabiegowi jakim jest transplantacja włosów Katowice?

Jak się okazuje, nie w każdym przypadku możliwy jest przeszczep włosów śląsk. Osoby, które cierpią na choroby nowotworowe, zaawansowaną cukrzycę czy choroby związane z układem krążenia niestety nie będą mogły skorzystać z wyżej wspomnianego. Ponadto, transplantacja włosów Katowice nie może być wykonana również w sytuacji, kiedy na skórze głowy występuje stan zapalny. Dodatkowo łysienie plackowate, wyraźne zaburzenia hormonalne czy ostatnie stadium łysienia są także tymi przypadłościami, które nie pozwalają na jego przeprowadzenie.

Jak należy postępować po zabiegu przeszczepu włosów?

W związku z tym, że zabieg przeszczepu włosów jest raczej mało inwazyjny, już po kilku dniach od jego wykonania można powrócić do swoich codziennych obowiązków. Nie mniej jednak koniecznym jest stosowanie się do kilku zasad. W związku z tym, że przez kilka dni po zabiegu mogą pojawiać się zasinienia, obrzęk oraz ewentualny ból, koniecznym jest używanie przepisanych przez lekarza środków. Ponadto nie należy opalać skóry głowy, chodzić w tym czasie do sauny czy na basen.

Czy zabieg transplantacji włosów jest kosztowny?

Odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. Zabieg transplantacji włosów wykonywany w miejscu takim jak klinika przeszczepu włosów to koszt rzędu kilku tysięcy złotych. Nie mniej jednak jego ostateczna cena uzależniona jest od wielkości łysiny. Pomimo wysokich kosztów zabiegu warto z niego skorzystać, ponieważ jest on niezwykle skuteczny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here