Warszawskie dzieci

0
1257

Dzieci w dużych miastach bez wątpienia odczuwają presję, wynikającą z oczekiwań i szybkości, z jaką zmienia się wokół nich sytuacja. Szkoła, zajęcia dodatkowe, korepetycje – wszystko to wypełnia im czas od najmłodszych lat. Jak zatem mogą odreagować i co mogą im zaproponować rodzice? Na szczęście Warszawa jest miastem pełnym odpowiednich rozrywek dla małych i dużych.

Trampoliny

Od jakiegoś czasu bardzo modne stało się skakanie na trampolinie, nic więc dziwnego, że szybko rozkwitły Parki Trampolin, w których każdy może przez chwilę poczuć się, jakby zawisł w stanie nieważkości. Jest to rozrywka przeznaczona nie tylko dla dzieci, ale również młodzieży i dorosłych, dlatego każdy członek rodziny może spróbować tego rodzaju stosunkowo nowej rozrywki.

Dlaczego akurat trampolina tak bardzo przypada ludziom do gustu? Prawdopodobnie dlatego, że mogą poczuć na niej mieszaninę wolności i odrobiny adrenaliny podczas lotu w górę i spadania. Nie bez znaczenia są też ewolucje, które na pewno niejeden najmłodszy uczestnik zabawy spróbuje wykonać w powietrzu. Od takich pozytywnych emocji w gronie przyjaciół lub rodzeństwa na pewno od razu poprawi się humor wszystkich dzieci!

Centrum Nauki Kopernik

Centrum Nauki Kopernik to jedno z tych miejsc, które łączy zabawę z nauką i rozrywką, a robi to w sposób tak ciekawy i pomysłowy, że praktycznie każdy zwiedzający wychodzi stamtąd zadowolony. Ciekawostki o świecie, ludziach i różnorodnych zjawiskach są tu przekazane tak, aby korzyść odnieśli mali i duzi. A co najważniejsze – tu można spędzić naprawdę cały dzień i wracać nie jeden raz, aby zobaczyć kolejne, nowo otwarte ekspozycje.

Zoo

Życie dzikich zwierząt fascynuje ludzi od najmłodszych lat. Nic więc dziwnego, że ogród zoologiczny jest jednym z często odwiedzanych punktów na mapie Warszawy. To właśnie tutaj nacieszyć można oczy widokiem królewskich lwów, wspaniałych tygrysów, czy zabawnych małp. Nawet zimą warto odwiedzić to miejsce, by zobaczyć zwierzęta w nowej scenerii, a następnie rozgrzać się w gorących pawilonach pełnych gadów.

Po takiej wycieczce nie może też zabraknąć chwili odpoczynku w kawiarni lub restauracji, a tych na terenie ogrodu zoologicznego nie brakuje. Z najmłodszymi warto także zatrzymać się w niewielkim parku rozrywki, który pozwoli im wyszaleć się na drabinkach i fantastycznym statku.

Manufaktura Cukierków

Czy jest ktoś, kto nie lubi słodyczy? Na pewno nie wśród dzieci! Ale zamiast jedynie kupować je i podjadać, można także bliżej zapoznać się z procesem całej ich produkcji. Jest to możliwe w warszawskiej Manufakturze Cukierków, gdzie powstają w sposób tradycyjny, zgodny z recepturą opracowaną w XVII wieku!

W tygodniu grupy, a w weekendy także osoby prywatne mogą wziąć udział w warsztatach kręcenia lizaków. To na pewno będzie doskonałe przeżycie dla każdego malucha, a na pewno także dla wielu dorosłych.

Jeśli to jeszcze zbyt mało ciekawych propozycji, warto zajrzeć, co proponuje Kurier Warszawski, który ma cały dział poświęcony dla współczesnego, stołecznego życia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here