Do tej metody ucieka się wielu użytkowników komputerów chcących wskrzesić kolejny raz system operacyjny. Kiedy to zwykle przestarzała maszyna zaczyna dostawać zadyszki, jednak z różnych względów nie chcesz się z nią rozstać. Ta metoda jest prosta, szybka. Utworzony bootowalny pendrive działa na większości komputerów lub laptopów. Problemy z podniesieniem systemu z oryginalnej płyty nie zawsze się udaje. Po kilku latach przechowywania plastikowy nośnik ulega mikro uszkodzeniom, które uniemożliwiają załadowanie oprogramowania do końca.

Jak zrobić obraz płyty? Jak to zrobić tracąc jak najmniej czasu i osiągnąć zamierzony efekt za pierwszym razem.

Jak zrobić obraz płyty?Za pomocą programów dostępnych w sieci można utworzyć rozruchowy dysk flash. Można go skopiować z obrazu z dowolnego systemu operacyjnego. Każdy ze znanych i dostępnych na rynku systemów poddaje się temu zabiegowi bez oporów.

Pokażemy po kolei, jak zrobić rozruchowy dysk flash z płyty. Przyjrzyjmy się kolejnym etapom tworzenia rozruchowego dysku flash. Zadanie może wydawać się karkołomne, ale z pomocą tego instruktażu wszystko pójdzie szybko.

Będziemy potrzebować rozruchowego obrazu ISO systemu dowolnego systemu operacyjnego i najlepiej nowego dysku typu flash o odpowiednich parametrach, który pomieści powstające pliki.

Uruchamiamy program UltraISO, w menu głównym wybieramy podobna do wielu programów sekwencję wybierz Plik – Otwórz następnie określamy ścieżkę do pliku obrazu systemu operacyjnego. Teraz klikamy znów – Otwórz. Po otwarciu zobaczymy wszystkie pliki, które wchodzą w skład obrazu. Program pokaże je w głównym oknie.

Powróć do menu głównego i wybierz polecenie – Boot lub inne zawierające tę komendę. W następnym kroku należy zapisać obraz dysku.

W polu Dysk jeszcze raz określ ścieżkę do pamięci dysku flash, na której chcesz wprowadzić zmiany. W tym kroku można też dokonać formatowania nieużywanego sprzętu.
Jeśli na pendrive znajdowały się jakiekolwiek dane, zostaną one utracone.

Metoda nagrywania domyślna. Program dokona wyboru samodzielnie. Lepiej tego nie dotykać jeśli nie ma się doświadczenia. Następnie kliknij – Nagraj. Jeszcze raz przypominamy, wszystkie dane na dysku flash zostaną utracone.
Potwierdzi to okno ostrzegające. Iw tym czasie rozpocznie się praca komputera nagrywającego rozruchowy dysk flash z obrazu ISO. Operacja potrwa kilka minut.
Gotowe! Na koniec otrzymasz gotowy startowy nośnik USB. Z niego w razie potrzeby bez problemu można zainstalować system w dowolnej konfiguracji na dowolnym sprzęcie, który znajduje się w twoich zasobach hardware.

Te sama operacje można przeprowadzić z nie z obrazu ISO, ale z istniejącej płyty DVD lub CD.

Tworzenie rozruchowego Flasha z dysku optycznego

Jeśli masz bootowalną płytę CD z systemem możesz utworzyć bootowalną pamięć flash USB bezpośrednio płyty.
W programie kliknij – Plik następnie – Otwórz CD/DVD. Jak poprzednio określ ścieżkę tam, gdzie chcesz, żeby znalazł się kopiowany dysk.

Następnie, podobnie jak w poprzednio, wybierz opcję samo bootowania – Zapisz obraz dysku twardego i kliknij Wykonaj. Dysk zostanie skopiowany. I znajdzie się w wyznaczonym obszarze.

Teraz jeszcze jedna opcja

Jak zrobić obraz płyty?Jak zrobić pamięć flash z folderu plików. Ten sposób jest najmniej rozpropagowany, a warty uwagi. Oczywiście trzeba się do niego wcześniej przygotować. Załóżmy, że nie masz dysku startowego. Nie masz też obrazu płyty. Jest jednak na komputerze folder, do którego skopiowałeś wcześniej wszystkie pliki instalacyjne systemu. Co można z tym zrobić w takim przypadku?

Programy do tworzenia kopii ratunkowej mają funkcję pozwalającej wykorzystać te zasoby.
Wcześniejsze kroki będą wyglądały podobnie do poprzednich. Po czym zostanie wyświetlone okno z monitem. Komputer poprosi o wskazanie pliku do pobrania. Plik ten znajdziesz w dystrybucji Windows w folderze z podpisem – boot i rozwinięciem bin.

Rozruchowe dyski flash są wygodnym narzędziem do instalowania systemu operacyjnego na komputerze. Aby utworzyć taki nośnik, nie musisz być wcale mistrzem informatyki z praktyka kilkudziesięcioletniej wyjadacza, żeby poradzić sobie z tak prostymi procedurami. Wszystkie czynności program wykonuje samodzielnie. Należy tylko dokonać wyboru. Jeśli zaistnieje problem warto skorzystać z dostępnych tutoriali. Znaleziony w sieci przewodnik krok po kroku prowadzi użytkownika po zawiłościach programu.

Nie potrzeba do tego jak widać niezmierzonych pojemności informatycznych narzędzi. Kilka gigabajtów powierzchni flashowego dysku w zupełności wystarcza do stworzenia koła ratunkowego w razie awarii systemu.

Jeśli z jakiegoś powodu te sposoby nie zadziałają, zawsze możesz poprosić o fachową pomoc innych entuzjastów sprzętu komputerowego, jakich nie brakuje w sieci.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here