Na całym świecie kobiety i mężczyźni dbają o najróżniejsze aspekty swojego zdrowia i urody. Od spalania dodatkowych kilogramów, poprzez wymyślne makijaże i wklepywanie w skórę drogich kremów, aż do kosztownych i ryzykownych operacji plastycznych. Na szczęście by zachować piękno niektórych elementów swojego ciała nie musimy wydawać milionów ani poddawać się niebezpiecznym zabiegom. Czasem wystarczy zachowanie higieny, tak jak w przypadku zębów i włosów.

Często intuicyjnie wiemy jakiego rodzaju kosmetyki są nam potrzebne, a ich producenci chętnie ułatwiają nam zadanie wypisując na opakowaniach dla jakiej skóry czy też rodzaju włosa przeznaczone są ich produkty, oraz jakie jest ich działanie. Stan zdrowia i wygląd naszych włosów zależy w dużej mierze od stanu skóry głowy. Kiedy nieodpowiednio się odżywiamy, pijemy za mało wody lub przebywamy w skrajnych warunkach klimatycznych, włosy mogą przetłuszczać się lub wysychać, łamać i niszczyć.

Szampon nawilżający skórę głowy

Tak jak w przypadku skóry dobrym rozwiązaniem jest nawilżanie skóry głowy, która w przeciwnym razie zmuszona będzie do produkcji zatrważającej ilości sebum, odpowiedzialnego za nieatrakcyjny wygląd przetłuszczonych włosów i nieprzyjemne wrażenie, kiedy ich dotykamy. Na szczęście, na sklepowych półkach znajdziemy niejeden szampon nawilżający skórę głowy, który może zaradzić temu problemowi.

Oczywiście, stając przed obszernym regałem w drogerii, przeładowanym najróżniejszymi specyfikami do włosów różnego typu, można mieć spory problem z dokonaniem wyboru. Najczęściej wyszukujemy kosmetyki według wielu dodatkowych kryteriów. Niektórzy szukają produktów nietestowanych na zwierzętach, z naturalnym składem i bez SLS, inni oceniają je po zapachu. Jeszcze inni poszukują kosmetyków o stosunkowo niskiej cenie. Jednak żadne z tych kryteriów nie gwarantuje nam pożądanej jakości szamponu.

Kierujemy więc to pytanie do innych: wyszukujemy w internecie, licząc, że lifestylowi blogerzy przetestowali już wszystkie środki do mycia włosów, jakie znajdę w swoim sklepie, pytamy mamy, znajomych z pracy i partnera o ich szamponowe preferencje. Zapominamy jednak, że żadna złota rada, żadne polecenie nie daje nam pewności przy wyborze kosmetyków, ponieważ każdy organizm, a co za tym idzie – każda skóra i każde włosy, są inne.

Jeśli koleżanka o tak samo suchej skórze jak nasza zarzeka się, że ten szampon ocalił jej włosy, może okazać się, że na naszych zupełnie się nie sprawdza. Jak zawsze więc okazuje się, że najlepszym testerem produktów jesteśmy my sami – ich użytkownicy. Więc następnym razem, kiedy zmieni się skład ulubionego szamponu lub producent nagle i bez ostrzeżenia przestanie go produkować, zapytaj ciocię, przeczytaj skład, powąchaj, czy zapach jest odpowiedni, zerknij na cenę i sprawdź w internecie, czy produkt był testowany na zwierzętach. Ale przede wszystkim daj mu szansę – najlepiej sprawdzi go skóra, którą docelowo ma nawilżać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here