Niezależnie od tego, jak wysoką jakość ma korektor, podkład i puder, w ciągu dnia kosmetyki tego rodzaju zaczynają samoistnie ścierać się z twarzy, zwłaszcza u posiadaczek cery tłustej i mieszanej. Okazuje się jednak, że już cienka warstwa podkładu pod makijaż potrafi doskonale go utrwalić. A na co należy zwrócić uwagę, wybierając dla siebie taką bazę?

Najlepszy typ bazy dla cery suchej

Cera sucha wymaga porządnego nawilżenia. Po nałożeniu na nią podkładu, zwłaszcza tego matującego, uwidaczniają się na niej suche skórki – zwłaszcza w okolicy nosa, brwi i podbródka. Zanim makijaż zostanie wykonany, należy ją zatem chociażby lekko natłuścić. Pomoże w tym dobry podkład pod makijaż.

Przy cerze suchej optymalnym wyborem będą podkłady lekko rozświetlające. Zazwyczaj zawierają one przy okazji substancje natłuszczające, które zadbają o odpowiedni poziom nawilżenia buzi, przy okazji pięknie ją rozjaśniając.

Najlepszy typ bazy dla cery tłustej

Większość Polek posiada właśnie ten typ cery – najbardziej problematyczny i uciążliwy. Niemalże żaden makijaż nie jest w stanie na nim przetrwać bez dobrego podkładu, gdyż wytwarzające się na skórze sebum doprowadza do szybkiego ścierania się kosmetyków, które często też zaczynają się rolować, przez co wyglądają nieestetycznie.

Jedynym dobrym typem podkładu pod makijaż dla cery tłustej jest baza matująca. Aby wzmocnić jej działanie, można nałożyć ją przed wykonaniem makijażu, a później tuż po jego wykonaniu – efekt będzie wtedy lepszy i bardziej trwały.

Pozostałe rodzaje podkładów pod makijaż

Co ciekawe taki podkład pod makijaż może nawet ukryć częściowo pierwsze objawy starzenia się skóry. Z tego zadania wywiąże się baza liftingująca, która zadziała niemalże jak naturalny botoks, podnosząc opadające kąciki oczu i ust, a także ujędrniając skórę występującą na policzkach, brodzie i czole.

Inne rodzaje podkładów pod makijaż przeznaczone są natomiast do redukowania przebarwień skóry. Należy je dobierać w zależności od typu tych przebarwień – mocniejsze zaczerwienienia wspaniale zamaskuje baza w odcieniu brzoskwiniowym, a wyraźne naczynka zakryje podkład o zielonej barwie. Warto na zakupach skorzystać z porady ekspedientek, jeżeli ma się problem z podjęciem decyzji.

Podkład pod makijaż w sklepiekomsetykizameryki.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here