Sprawdzenie adresu MAC może być dla nas przydatne w różnych sytuacjach. Przede wszystkim wtedy, gdy chcemy skonfigurować odpowiednio router do bezprzewodowego internetu. Wtedy znajomość adresu MAC pozwoli nam między innymi na to, by skonfigurować zabezpieczenia filtra adresów MAC i tym podobne rzeczy. Dlatego tak ważne jest by wiedzieć jak sprawdzić adres MAC i to właśnie zamierzamy sprawdzić w dzisiejszym poradniku, do którego przeczytania już teraz serdecznie zapraszamy, ponieważ wiedza tu zawarta może się nam bardzo przydać.

Jak sprawdzić adres mac?

Jak sprawdzić adres macSprawdzić adres MAC można przynajmniej na kilka różnych sposobów. Najbardziej popularnym jest ten, w którym po prostu wchodzimy we właściwości naszego połączenia internetowego i wybieramy szczegóły. W ten sposób możemy dowiedzieć się różnych ciekawych rzeczy, na przykład tego jaki rodzaj karty bezprzewodowej mamy zastosowany w komputerze i tym podobne. Będzie tam też naturalnie pozycja „Adres MAC” i własnie ona nas najbardziej interesuje. Ważne, byśmy sobie ten adres zapisali, ponieważ może się nam przydać w przyszłości.

Skoro znamy już MAC, możemy przejść do konfiguracji routera. Najprościej jest to zrobić w taki sposób, że logujemy się do panelu sterowania. Po czym wchodzimy w zakładkę „Filtracja adresów MAC”. Tam wpisujemy nasz adres z karty i w ten sposób nikt inny nie będzie mógł połączyć się z siecią. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że adres MAC można zmienić. Jednak nie jest to zawsze takie łatwe i proste, dlatego też warto mimo wszystko zastosować powyższe zabezpieczenie w routerze.

Metody alternatywne

Mamy nadzieję, że dzięki naszemu poradnikowi każdy będzie już wiedział jak sprawdzić adres MAC swojej karty sieciowej czy to w laptopie, czy w komputerze stacjonarnym. Oczywiście są także inne metody na sprawdzenie tego adresu, jednak wcale nie są one już takie łatwe, dlatego postanowiliśmy je na razie pominąć. Jeżeli jednak udało się nam zalogować do routera, to możemy sprawdzić adres naszej karty również tam, wyszukując go po prostu w zakładce z podłączonymi urządzeniami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here