Każda kobieta potrzebuje od czasu do czasu drobnej zmiany w swoim wyglądzie. Nic więc dziwnego, że najczęściej zmiany te dotyczą wyglądu włosów. Czasem jednak metamorfozy, które chcą przechodzić kobiety są zbyt radykalne. Czy taka zmiana może się udać i jak najlepiej ją przeprowadzić?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/farbowanie-wlosow-zasady-ktorych-musisz-sie-trzymac/

Nie rób tego w domu!

Przede wszystkim, jeżeli chce się nagle zmienić kolor włosów np. z ciemnych na bardzo jasne, lepiej jest nie robić tego samodzielnie w domu. Warto pamiętać, że po pierwsze: farby dostępne w drogeriach, nie są w stanie pomóc uzyskać pożądanego efektu. W tym przypadku, konieczne będzie kilkuetapowe rozjaśnianie włosów. Po drugie natomiast, taka domowa koloryzacja może być dla włosów bardzo szkodliwa.

Co więcej, warto pamiętać o odpowiednim dobraniu koloru włosów do swojej karnacji i urody. W tym przypadku, nie należy kierować się trendami, czy inspiracjami podpatrzonymi u celebrytek. Ważne jest, aby wiedzieć co najlepiej pasuje do naszej osobowości. Jeżeli nie ma się pewności co do koloru, warto udać się na konsultacje do profesjonalnego salonu fryzjerskiego. Doświadczony stylista z pewnością podpowie, co będzie najbardziej pasowało do określonego typu urody.

Czego należy unikać?

Drastyczne zmiany koloru włosów, często związane są także z wieloma popełnianymi błędami. Aby ich uniknąć, warto zastosować się do kilku rad.

Najważniejsze jest to, aby zawsze dokładnie zapoznawać się z instrukcją dołączoną do produktu przed farbowaniem włosów. Wbrew pozorom, zawarte są tam istotne informacje, które mogą mieć wpływ na wygląd włosów, tuż po koloryzacji. Decydując się na farbowanie w domowych warunkach, jest to niezwykle istotny punkt.

Zalecane jest także unikanie wykonywania dekoloryzacji włosów w domowych warunkach. Jest to zabieg, który powinien być przeprowadzany pod okiem doświadczonego profesjonalisty. Niewłaściwie przeprowadzona dekoloryzacja, może mieć bardzo negatywne skutki dla kondycji włosów.

Przeczytaj też: http://www.ubiesa.pl/jak-przygotowac-wlosy-do-farbowania/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here