Nowy rok to dla wielu nowy początek. Wraz z nowym rokiem chętnie podejmujemy nowe wyzwania i postanowienia. Decydujemy np. o rzuceniu palenia, o tym, że zaczniemy biegać, uczyć się angielskiego itp.

Wiele osób uważa, że Nowy Rok to również dobry moment na podejmowanie ważnych decyzji, jak chociażby takich jak zakup mieszkania. Czy rzeczywiście początek roku to dobry moment na szukanie mieszkania i przeprowadzkę? A dlaczego nie? Tak naprawdę nie ma dobrego ani złego momentu – dobry jest każdy, w którym uznasz, że jesteś na to gotowy.

Nowy rok również może być dobrym czasem na szukanie mieszkania. Jeśli czujesz, że twoje aktualne miejsce zamieszkania nie spełnia już Twoich oczekiwań, potrzebujesz więcej przestrzeni, a może zwyczajnie potrzebujesz zmian – to początek nowego roku będzie dobrym momentem na podjęcie decyzji.

Możesz sobie ustalić, że wraz z początkiem roku zaczniesz rozglądać się za nowym mieszkaniem. Wiem, że zimowa aura średnio nastraja do spacerów po osiedlach, z drugiej strony wcale nie musisz się fatygować osobiście. Przynajmniej nie na takim wstępnym etapie. Rozeznanie możesz spokojnie robić z domu – korzystając z wyszukiwarki google. Kluczowe będzie wpisanie odpowiedniego hasła: może to być ogólna fraza np. nowe mieszkania Lublin lub bardziej dokładna – gdy np. już wiesz czego szukasz. Wtedy możesz wpisać nazwę konkretnej inwestycji np. Osiedle Marina.

Na tym etapie możesz przejrzeć oferty deweloperów, dokładnie sprecyzować swoje oczekiwania, obejrzeć rzuty, a nawet wizualizacje. Coraz więcej deweloperów umieszcza je bowiem na swoich stronach, by pokazać jak można zaaranżować poszczególne mieszkania, starając się w ten sposób ułatwić decyzję kupującym.

Ale do decyzji o zakupie jeszcze daleka droga. Samo przeszukiwanie ofert, precyzowanie swoich oczekiwań oraz możliwości finansowych może zając do kilku tygodni do kilku miesięcy. Jeśli dodatkowo mieszkanie ma być kupione na kredyt formalności mogą potrwać jeszcze dłużej.

Gdy już znajdziesz lokale które cię interesują spotkaj się z deweloperem by poznać szczegóły. Warto obejrzeć mieszkania na żywo, rozejrzeć się po okolicy, sprawdzić dojazd oraz dopytać dewelopera o różne istotne szczegóły.

Potem na spokojnie przemyśleć, rozważyć wszystkie za i przeciw i wybrać tą jedną wymarzoną lokalizację. I tak może się okazać, że od poszukiwania mieszkania do zamieszkania w nim minęło pół roku.

Dlatego jeśli planujesz zakup mieszkania w najbliższym czasie to początek nowego roku będzie idealnym momentem by zacząć poszukiwania. Życzę Ci powodzenia!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here