Jak wybrać najlepszą kuchenkę indukcyjną?

0
1490

Kuchenki indukcyjne zdobywają ostatnio coraz większą popularność. Przede wszystkim zawdzięczają ją naprawdę wysokim komfortem gotowania. Pytanie jednak pozostaje nieodmienne jak przy każdym sprzęcie – jak wybrać najlepszą kuchenkę indukcyjną do swojego domu?

1) jakość

Zakup dobrej jakościowo kuchenki indykcyjnej to na pewno jest dość spory wydatek, ponieważ waha się on średnio w granicach 2 -3 tysięcy. Dodatkowo do tego dochodzą oczywiście specjalne naczynia.

Co jednak trzeba stanowczo podkreślić – nie warto oszczędzać na jakości kuchenki indukcyjnej. Tu bowiem, specjalna technologia, powodująca wytworzenie się zmiennego pola magnetycznego oraz następcze nagrzanie wyłącznie dna naczynia, nie jest wcale tania. W tańszych modelach może po prostu za dobrze nie funkcjonować.

2) estetyka i funkcjonalność

Następnie należy zwrócić uwagę na estetykę takiej kuchenki indukcyjnej. Jest ona bowiem produkowana w różnych wersjach kolorystycznych i nawet czasem osobliwych designach. Tu zwróćmy przede wszystkim uwagę na to, czy kuchenka indukcyjna którą chcemy zakupić wpasuje się niejako w styl kuchni oraz pozostałych sprzętów. Jeśli bowiem przykładowo – wszystko utrzymane jest w jasnych barwach, łącznie ze sprzętami, to może lepszym rozwiązaniem będzie biała albo szara płyta w miejsce klasycznej czarnej?

Oczywiście także ważne jest to, aby zadać sobie pytanie, w jaki sposób gotujemy. Ile potrzebujemy stanowisk na naczynia? Jakiej one mają być wielkości? Jeśli bowiem zdecydujemy się na zbyt małą albo za dużą kuchenkę, to niestety zakończyć się to może brakiem satysfakcji z gotowania.

3) bezpieczeństwo

Na koniec pozostaje jeszcze kwestia bezpieczeństwa. Otóż kuchenka indukcyjna z reguły zapewnia bardzo duży poziom bezpieczeństwa, ponieważ nagrzewane jest tylko naczynie od spodu oraz włącza się ona i wyłącza wraz z postawieniem i odstawieniem naczynia.

Taka jest ich generalna zasada. Wiadomo jednak, że jak każdy sprzęt, takie kuchenki też się czasem psują. Warto zatem poczytać różne opinie i komentarze odnośnie tego, jak sprawują się poszczególne modele takich kuchenek, które firmy są najlepsze itp. Oczywiście nie będą to w stu procentach obiektywne informacje, niemniej jednak na pewno pomogą nam wybrać najlepszą kuchenkę.

Kuchenki indukcyjne dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here