Odpowiednia pielęgnacja twarzy powinna być naszą codziennością. Nasza skóra ma kontakt z toksynami pochodzącymi z powietrza, przez które nasza cera staje się szara, zmęczona oraz pełna zaskórników i wyprysków. Jak prawidłowo wykonać oczyszczanie naszej twarzy? Jak często stosować zabiegi pielęgnacyjne? 

Przeczytaj też: http://niepolka.pl/oczyszczanie-twarzy-etapy-co-trzeba-wiedziec-o-oczyszczaniu/

Oczyszczanie twarzy podzielone na etapy

Pielęgnację twarzy powinniśmy wykonywać codziennie, nie tylko wieczorem, ale i rano. Dlaczego? W nocy nasze gruczoły łojowe wytwarzają sebum, które w nadmiernych ilościach może powodować problemy skórne takie jak przetłuszczona cera czy trądzik. Co więcej, w kontakcie z poduszką narażamy skórę twarzy na styczność z groźnymi roztoczami i mikroorganizmami. Poranna pielęgnacja jest więc niezbędna.

Jak prawidłowo oczyścić naszą twarz? Pielęgnację możemy podzielić na trzy etapy:

  • demakijaż – możemy go wykonać za pomocą płynu micelarnego, który skutecznie usuwa sebum i inne zanieczyszczenia skóry. Używamy go nie tylko wtedy, gdy zmywamy makijaż, ale również rano niedługo po przebudzeniu,
  • żelowanie – jest to etap, w którym skóra naszej twarzy jest dogłębnie oczyszczona dzięki specjalnemu żelowi oczyszczającemu. 
  • tonizacja – użycie toniku na koniec zabiegu oczyszczającego jest niezbędne, ponieważ ten pomaga wyrównać pH skóry twarzy i zamknąć pory.

Dodatkowe sposoby na oczyszczanie twarzy

Codzienne oczyszczanie skóry twarzy powinno być uzupełnione dodatkowymi zabiegami pielęgnacyjnymi, które również możemy wykonać w domu. Wystarczy je stosować tylko raz w tygodniu. Jednym ze sposobów jest peeling twarzy, który skutecznie pomaga usunąć martwy naskórek. Ma również właściwości głęboko oczyszczające. Peeling otwiera pory naszej cery, dlatego po jego wykonaniu warto zastosować maskę do twarzy, która bardzo dobrze się wchłonie. To od nas zależy, jaką maseczkę wybierzemy – nawilżającą, łagodzącą, wygładzającą, przeciwzmarszczkową czy ujędrniającą.

Zobacz także: http://www.ubiesa.pl/wszystko-o-skladaniu-wypowiedzenia-w-pracy/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here