Praca pilota samolotu to bardzo odpowiedzialne zajęcie. Podczas wyboru takiej ścieżki zawodowej powinniśmy kierować się pasją do lotnictwa, a także posiadać wszystkie niezbędne cechy, które powinien posiadać idealny pilot. Tym razem nie o samym zawodzie będziemy rozmawiać. Przyjrzymy się troszkę uważniej kwestii finansowej. Ile zarabia pilot samolotu? Sporo osób sądzi, że z tytułu lotnika wynikają naprawdę dobre pieniądze. Oczywiście wynikają one z niebezpieczeństwa, które stoi za tym zawodem. Jak jest naprawdę? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-pilot-samolotu/ 

Obowiązki pilota samolotu

Do obowiązków pilota powinniśmy zaliczyć przede wszystkim pilotowanie samolotu. Powinien robić to zgodnie z zasadami bezpieczeństwa, sztuką lotniczą, określeniami oraz kontrolowaniem parametrów lotu przy zapewnieniu największego bezpieczeństwa pasażerom i załodze.

W celu wykonywania takiego zawodu, niezbędne jest zdobycie odpowiednich licencji. Takie licencje będą wymagały od przyszłego kandydata dużej determinacji, wysiłku intelektualnego, a także nakładów finansowych. Ile ten samolotu może zostać osoba, która cechuje się przede wszystkim odpowiedzialnością, skrupulatnością, podzielność uwagi, spostrzegawczością, umiejętnością koncentracji na wiele godzin, odpornością na stres, a także umiejętnością zachowania zimnej krwi nawet w przypadku najbardziej stresowych sytuacji. Kiedy posiadamy wszystkie wyżej wymienione cechy jesteśmy dobrym materiałem na lotnika. Musimy jednak pamiętać, że jakiekolwiek wady, takie jak na przykład wada wzroku, słuchu, brak koncentracji, słaby refleks, poważne choroby, a także wiele innych uniemożliwiają nam pracę w takim zawodzie.

Co wpływa na wynagrodzenie pilota?

Na wysokość wynagrodzenia pilota wpływa wiele czynników. Jeden z nich jest na przykład staż pracy. Wynagrodzenie początkującego pracownika bardzo często stanowi znikomą część pensji jego bardziej doświadczonego Karoli po fachu. Na wysokość wynagrodzenia wpływa również wysokość firmy. Mały rodziny przedsiębiorca nie są w stanie zaoferować wynagrodzenia na poziomie dużych zagranicznych korporacji. Duże firmy oferują zazwyczaj również bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych. Na wysokość wynagrodzenia wpływa również lokalizacja firmy. W podobnych do siebie firmy znajdujące się w różnych miastach mogą obserwować odbiegające od siebie wynagrodzenia dla swoich pracowników.

Ile zarabia pilot?

Miesięczne wynagrodzenie całkowite osoby, która pracuje na stanowisku pilota samolotu wynosi 10 zł 370 zł brutto, co daje około 7401 zł netto. Co drugi pilot samolotu otrzymuje pensję w wysokości od 6570 zł do 14910 zł. Na zarobki wyższy niż 14 zł 910 zł brutto może liczyć grupa 25 najlepiej opłacanych lotników w Polsce.

Zobacz też: http://www.ubiesa.pl/jak-zostac-pilotem-samolotu/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here