Chociaż może się wydawać, że stworzenie realnego biznesu, który będzie wymagać wynajęcia biura, jest droższe od zaprojektowania internetowego sklepu, to rzeczywistość weryfikuje zupełnie inną praktykę. Wystarczy spojrzeć na to, ile kosztuje zaprojektowanie i zbudowanie profesjonalnego sklepu internetowego. Bez dwóch zdań jest to bardzo duża inwestycja, na którą nie każdy będzie mógł sobie pozwolić.
Wystarczy spojrzeć, jak wygląda witryna https://www.i-apteka.pl. Jest to profesjonalnie wyglądający sklep, który nie tylko musiał być zbudowany przez profesjonalnych informatyków i projektantów witryn internetowych, ale także jest na bieżąco administrowany i konfigurowany. To wszystko wymaga wiedzy, a jeśli Wy jej nie posiadacie, to będziecie musieli zatrudnić kogoś, kto się tym zwyczajnie zajmie. Zastanówmy się nad tym, ile możecie wykonać samodzielnie i ile będziecie koniecznie musieli wydać pieniędzy.
Projekt i budowa witryny sklepu internetowego
Wydaje Wam się, że możecie sami zaprojektować własną stronę internetowej apteki? Jeśli tak, to nic nie stoi na przeszkodzie, by każdy spróbował samodzielnego zbudowania witryny. Większość prób jednak skończy się prawdopodobnie fiaskiem, ponieważ nawet przy użyciu systemów CMS, jest to bardzo skomplikowane zadanie, które nie tylko wymaga odpowiedniej wiedzy, ale także doświadczenia i umiejętności. Specjaliści zdobywają je nawet przez wiele lat.
Profesjonalnie zaprojektowana apteka internetowa wygląda stosunkowo łatwo w budowie, lecz należy pamiętać o tym, by była ona prosta w nawigacji. Ułożenie poszczególnych elementów wydaje się być proste, lecz w rzeczywistości wymaga również wiedzy na temat zachowań użytkowników i potencjalnych klientów. Czasem lepiej zapłacić za usługi zespołu lub osoby, które po prostu wykonają swoją pracę w sposób zadowalający – dzięki temu szybciej będziecie mogli zacząć zarabiać na swojej internetowej aptece.
Administracja i aktualizacje
Dodawanie nowych produktów, aktualizowanie opisów i przede wszystkim administracja nad stanami magazynowymi. Jest to teoretycznie bardzo proste zadanie i większość rzeczy można zautomatyzować, lecz pracownicy w dalszym ciągu powinni pilnować algorytmów, systemów itp. Przedsiębiorcy rzadko znajdują czas na takie czynności, więc warto zatrudnić zewnętrznych pracowników, którzy poradzą sobie z takimi zadaniami. Potrzebują oni jednak odpowiedniej wiedzy, dlatego ich wynagrodzenie również powinno być odpowiednio dopasowane do wiedzy i umiejętności. Jest to kolejny koszt, który muszą ponieść osoby planujące otwarcie apteki internetowej.