Frezarki CNC to duże maszyny, które warto wykorzystać w takim zakładzie, który wykonuje wiele zleceń, ma seryjną produkcję i stały odbiór gotowych produktów. Koszt zautomatyzowanych frezarek jest bowiem bardzo wysoki. Zatem początkujący producent może nie zmieścić się w posiadanym budżecie, by móc kupić tak kosztowną maszynę.

Frezarki CNC używane – czy to dobry pomysł?

Można na początku działalności produkcji meblowej kupić używane wszelkie potrzebne urządzenia. Zminimalizujemy w ten sposób swoje wydatki. W trakcie rozwijania się przedsiębiorstwa będziemy mogli sukcesywnie wymieniać każdą maszynę na nową.

Koszt używanego sprzętu jest zdecydowanie mniejszy. Niemniej musimy uważać przy podpisywaniu transakcji. Warto wypytać sprzedającego, dlaczego pozbywa się swojej frezarki.

Bywa, że maszyna jest już mocno wyeksploatowana i ciężko na niej cokolwiek precyzyjnie wykonać. W taki sprzęt lepiej nie inwestować. Większym zaufaniem możemy obdarzyć sprzedawcę, który zakończył swoją działalność produkcyjną i likwiduje zakład.

Co, gdy nie możemy kupić żadnej automatycznej frezarki?

Jeśli otwierając działalność produkcyjną meblową mamy mocno okrojony budżet i nie stać nas na zakup, chociażby używanego sprzętu, możemy skorzystać z innej opcji.

Pierwsze meble możemy wykonać z desek, które oddaliśmy do obróbki skrawaniem specjalistycznemu zakładowi. Park maszynowy wieloletniego zakładu ślusarskiego o szerokim zasięgu może być bowiem imponujący. Naszym zadaniem będzie już tylko skompletować deski, zawiasy, wkręty itp.

Dzięki mniejszym kosztom inwestycyjnym będziemy mogli szybciej zacząć zarabiać na sprzedaży gotowych mebli z wymyślonymi przez nas ozdobnymi żłobieniami na powierzchni mebli.

Jaki metraż pomieszczenia wystarczy na małą produkcję meblową?

Start w branży meblowej wcale nie musi być z wielkim rozmachem, gdy zaczynamy z małym budżetem. Wówczas za pomieszczenie warsztatowe wystarczy nam drewutnia lub garaż samochodowy.

Jeżeli będziemy mieć budżet na zakup frezarki CNC, czyli z oprzyrządowaniem komputerowym, garaż będzie mógł taki sprzęt pomieścić. Maszyna frezująca będzie zajmować sporą powierzchnię. Jej gabaryty to około 5,5 m x 4,5 m x 4,5 m. Musimy mieć do niej swobodny dostęp z każdej ze stron roboczych.

Potrzebujemy także mieć możliwości manewru materiałem przeznaczonym do frezowania. Jeśli będą to duże płaszczyzny (np. drzwi, boki szafy) stole frezarki.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy TOP Poręba.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here