Kominek to udogodnienie, które bardzo często pojawia się w polskich domach. Jest to doskonałe źródło ciepła, które oprócz tego, że posiada właściwości grzewcze, doskonale się prezentuje i nadaje mieszkaniu wyjątkowy klimat. Niezwykle ważna decyzja przy zakładaniu w domu kominka to wybór drzwi kominkowych. W poniższym artykule przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące tego zagadnienia. Dzięki niemu wybór tego elementu będzie dużo łatwiejszy.

Drzwi do kominka – podział ze względu na sposób otwierania

Jeśli chodzi o drzwi kominkowe, istnieje kilka rodzajów tego urządzenia ze względu na sposób ich otwierania. Pierwszy rodzaj to drzwiczki kominkowe montowane na zwykłych zawiasach. Można otwierać je w prawo lub w lewo – musimy wybrać, która strona będzie dla nas najbardziej optymalna. Decydując się na wybór kierunku otwierania należy uwzględnić, czy w pobliżu nie stoją bądź nie będą stały jakieś duże przedmioty.

Kolejną możliwością są dwudrzwiowe wkłady do kominka, otwierające się w obie strony. Jeśli je zamontujemy, pochłoną dużo mniej przestrzeni. Jeśli mamy z kolei w pomieszczeniu bardzo mało miejsca, warto zakupić drzwi harmonijkowe. Zbudowane są z czterech części, dzięki czemu ich użytkowanie jest bardzo wygodne i intuicyjne. Ostatni rodzaj drzwi kominkowych to drzwi chowane pod palenisko. Unoszą się one pionowo lub przesuwają się za palenisko. Nie jest to rozwiązanie tanie, ale można dzięki niemu używać kominka na dwa sposoby: zarówno jako kominek zamknięty, jak i kominek otwarty.

Przeszklenia drzwi kominkowych – ważna decyzja

Drzwiczki kominkowe posiadają również przeszklenia wykonane ze szkła specjalnego typu. Mowa tutaj o szkle vitoceramicznym. Charakteryzuje się ono odpornością na temperaturę nawet 800 stopni Celsjusza. Drugi rodzaj szkła to szkło żaroodporne. Szyby w drzwiach kominkowych mogą mieć następujące kształty: proste, półokrągłe (określa się je również jako wypukłe bądź łamane).

Kup drzwiczki kominkowe w Ignif.com

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu http://ignif.com/. Posiadamy drzwiczki do kominka na wymiar najwyższej jakości. zamontujesz drzwi do kominka IGNIF od razu odczujesz kolosalną różnicę. Nasze produkty cechuje między innymi bezpieczeństwo użytkowania, pełna kontrola nad palącym się ogniem oraz nieprzeciętna stylistyka. Drzwiczki kominkowe to nasza specjalność.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here