Kupno mieszkania powiązane jest z dużymi kwotami, które musimy wydać. Rozważenie różnych opcji finansowania zakupu jest dobrą opcją. Większość ludzi decyduje się na dwa najpopularniejsze rozwiązania. Jest o kredyt hipoteczny i gotówka. Poza nimi jest jeszcze kilka innych alternatywnych rozwiązań nabycia własnego lokalu. 

Przeczytaj też: http://ventureday.pl/kupno-mieszkania-sposoby-finansowania/ 

Barter czy kupno mieszkania? 

Kiedy poszukujemy mieszkania w innej lokalizacji, możemy skrócić drogę i zamiast sprzedawać obecną nieruchomość za gotówkę i szukać kolejnej, możemy zaoferować zamianę mieszkania w jednym mieście na mieszkanie lub dom w innym. Często możemy znaleźć oferty wymiany własnego mieszkania na mniejsze za odpowiednią dopłatą. Jest to forma finansowania, która nie wymaga od nas składania dokumentów o kredyt czy posiadania własnej gotówki fizycznej. 

Kredyt hipoteczny na zakup mieszkania 

Nieruchomości kupowane na kredyt stanowią około 30% rynku nieruchomości. Żeby dostać kredyt hipoteczny na zakup mieszkania należy spełnić sporo warunków i przejść długą drogę. Banki zwracają uwagę przede wszystkim na zdolność kredytową. Innymi słowami jest to zdolność do spłaty zaciągniętego kredytu. Banki analizują przychody, ich źródła oraz legalność, a następnie wydatki i zobowiązania, przez co sprawdzają, czy jesteśmy w stanie spłacić dodatkowe raty kredytu. 

Pożyczka u dewelopera 

Jeszcze kilka lat temu pożyczka u dewelopera była bardzo popularna. Przy zakupie mieszkania z rynku pierwotnego zamiast starać się o kredyt hipoteczny w banku, mogliśmy złożyć wniosek o kredyt u dewelopera. Działał na bardzo podobnych zasadach. Deweloper brał pod uwagę dochód, jednak dopuszczał formy zarobku ignorowany przez banki, taki jak zarabianie w obcej, mało popularnej walucie czy umowy o dzieło. Deweloper udzielał kredytu na wyższy procent, niż bank. 

Shared Ownership 

Shared Ownership to inaczej dzielona własność. Taki rodzaj sposobu nabycia nieruchomości stosowany jest głównie na rynku wtórnym. Kupujący wpłaca część wartości nieruchomości oraz zostaje wpisany w hipoteka jako współwłaściciel. Resztę kwoty dopłaca w ratach jako najem. Może również wykupić lokal po uzbieraniu całej pozostałej kwoty do spłaty. 

Zobacz też: http://www.ubiesa.pl/chwilowka-bez-weryfikacji-jak-dziala-i-kto-jej-udziela/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here