Gdzie mają zastosowanie pojemniki plastikowe używane do wygodnego transportu niewielkich detali lub materiałów drobnicowych. Wymijająco można powiedzieć, że wszędzie. I nie będzie to wcale przesada.

Model przystosowany do masowego transportu

Pojemniki euro są projektem transportera, który nie tylko sprawdza się docelowo w branżach zajmujących się produkcją lub przetwórstwem, a także handlem. Jest on idealnie dopasowany do logistyki transportu. Skrzynki euro poprzez znormalizowanie wymiarów długości i szerokości, idealnie pokrywa się z wymiarami euro palety. Natomiast wielokrotna wysokość odpowiada wysokości ciężarówek przewożących opakowane palety lub kontenerów do transportu na duże odległości.

Celowe zastosowanie pojemników plastikowych euro

Pojemnik plastikowy dzięki ergonomicznej konstrukcji doskonale pasuje do transportu ręcznego niewielkich ilości surowców podczas obróbki na taśmach produkcyjny. Pojemniki mają płaskie dno, dlatego mogą brać udział w planowaniu przetwórstwa z użyciem taśmociągów.

Jeśli poszczególne etapy przetwarzania surowców odbywają się na oddalonych stanowiskach niepołączonych eskalatorami poziomymi, pojemniki euro można transportować na wózkach ręcznych lub widłowych do poszczególnych stanowisk obróbki.W sklepach każdej branży skrzynki euro są na miejscu. Szczególnie profil spożywczy placówek handlowych często wykorzystuje pojemniki z plastiku.Nawet w biurach do transportu dokumentów plastikowe skrzynki sprawdzają się lepiej niż tekturowe pudła, które tak często widzi się na filmach. Dobrym przykładem mogą być wszelkiego rodzaju archiwa, gdzie każdego dnia przenosi się duże ilości starych dokumentów.Pojemnik plastikowy typu euro może mieć zastosowanie także w domu. Do przenoszenia i składowania przetworów lub składowania różnych rzeczy w składziku.

Uniwersalny materiał

Pojemniki euro wykonuje się z polietylenu. HDPE należy do grupy miękkich i elastycznych termoplastów.

Istnieją co najmniej dwie metody wytwarzania surowca do dalszej produkcji opakowań plastikowych. Skrzynki euro najczęściej powstają w procesie wtrysku granulatu do formy, która ma temperaturę około siedemdziesięciu stopni Celsjusza. Inne metody to wytłaczanie lub metoda rozdmuchu.Polietylen jest odporny na działanie wpływów zewnętrznych. Niesprzyjający klimat lub chemikalia nie są w stanie zniszczyć struktury opakowań plastikowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here