Piece wolnostojące

0
1532

Piec wolnostojący jest popularnym urządzeniem grzewczym, które ma szeroki zakres zastosowań. Jest to doskonały wybór do ogrzewania domów prywatnych. Nowoczesne modele nie są tak masywne, jak były w dawnych czasach, teraz wyglądają bardziej jak kominek, a nawet wykonują funkcje dekoracyjne. Piec wolnostojący w domu tworzy wyjątkową atmosferę ciepła i komfortu, a ponadto może być wykonany w różnych stylach, mieć różne formy i rodzaje wydajności.

Popularność pieców wolnostojących

W naszych czasach piece wolnostojące są bardzo poszukiwane, wyglądają oryginalnie i efektownie, ten projekt pozwala na zainstalowanie urządzeń grzewczych w dowolnej części pokoju. Model wolnostojący ma wiele przydatnych funkcji, może mieć dodatkowe funkcje, który znacznie upraszczają życie.

W przypadku takich pieców, materiał, z którego są wykonane, ma szczególne znaczenie, ponieważ wpływa nie tylko na styl, ale także na funkcjonalność produktu. Właściwości materiału określają szybkość wymiany ciepła i czas, w którym piec może promieniować nagromadzone ciepło. Piece stalowe produkowane są w oparciu o najnowocześniejsze metody. Piece żeliwne to klasyczne modele które są stale poszukiwane.

Korzyści z zainstalowania pieca wolnostojącego

  • Produkty według mocy

Średnio 1 kW mocy wystarcza na ogrzewanie 10-12 m². Odpowiedni model jest wybierany w zależności od obszaru pokoju.

  • Wykorzystanie ciepła

Piec oddaje ciepło na całej swojej powierzchni, w tym wzdłuż komina.

  • Lekka konstrukcja

Urządzenia o mniejszej masie nie wymagają dodatkowego wzmocnienia.

  • Wolność w projektowaniu wnętrz

Piec wolnostojący nie wymaga budowy niszy i może być zainstalowany w dowolnym miejscu. Jedyny warunek to możliwość podłączenia do komina.

  • W harmonii z naturą

Piece wolnostojące są projektowane i produkowane z uwzględnieniem potrzeby ograniczenia emisji szkodliwych substancji.

  • Projekt

Wolnostojące piece (tak zwane kozy) są zawsze poszukiwane. Szeroka gama modeli pozwala wybrać piec do każdego wnętrza. Materiał, z którego wykonane są piece, z góry określa ich styl i wygląd.

  • Żeliwo

Technologia produkcji żeliwnych pieców wolnostojących pozwala na dekorowanie ich wzorami, nadając im bardziej elegancki wygląd.

  • Stal

Konstrukcja pieców stalowych otwiera szerokie możliwości innowacji w postaci wykończenia z kamienia naturalnego, i ognioodpornej ceramiki, która pochłania i gromadzi ciepło, a także pięknie uwydatnia płomień.

Piec wolnostojący z żeliwa

Piece wolnostojące typu koza doskonale wpisują się w koncepcję stylowych wnętrz, są idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących tradycyjny styl. Korpus pieca wykonany jest z żeliwa z minimalną grubością ścianki: 8 mm. Drzwi są montowane z żaroodpornej ceramiki, która może wytrzymać temperatury do 800 ° C. Możliwość regulacji tolerancji powietrza przez sekcję na popiół.

System zimnych uchwytów zmniejsza ryzyko oparzeń, dzięki możliwości demontażu uchwytu podczas pracy pieca. Pojemnik na popiół, który zbiera resztki spalonego drewna, jest mobilny, co ułatwia usuwanie popiołu. Redukcja osadzania sadzy jest możliwa dzięki przezroczystemu systemowi szklanemu (kontrola przepływu powietrza).

Piec wolnostojący ze stali

Piec wolnostojący typu koza, posiada cylindryczny kształt i nowoczesny wygląd, jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą prawdziwego ciepła z domowego ognia, ale nie mają dużo miejsca w domu. Komora spalania i korpus pieca wykonane są z wysokiej, jakości stali. Efektywne spalanie i długotrwałe utrzymywanie temperatury zapewnia wykładanie komory materiałem Acumotte.

Dopalanie cząstek drewna następuje za pomocą deflektora. Proces ten zwiększa wydajność spalania i zapewnia bardziej efektywne wykorzystanie energii, a tym samym minimalizuje emisję szkodliwych substancji do atmosfery. Dodatkowo zainstalowano specjalny element na wylocie, który pełni funkcję podobną do deflektora, dodatkowo zwiększając wydajność urządzenia.

Najlepsze piece wolnostojące

Powietrze do pieca jest dostarczane z zewnątrz budynku przez specjalny kanał, który można przymocować do tylnej lub dolnej części urządzenia. Piec wolnostojący posiada podwójny system doprowadzania powietrza do komory spalania. Dopływ powietrza jest kontrolowany przez regulator, znajduje się pod drzwiami przeciwpożarowymi. Powietrze pierwotne jest dostarczane przez kratkę znajdującą się w dolnej części komory spalania. Powietrze wtórne jest dostarczane przez specjalne otwory w tylnej ścianie komory. Drzwi są montowane z żaroodpornej ceramiki, która może wytrzymać temperatury do 800 ° C.

Źródło: https://kominki.ratur.com.pl/88-piece-wolnostojace

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here