Kosiarka to jedno z najbardziej niezbędnych urządzeń każdego działkowca czy właściciela ogrodu. Aby trawa nie przykryła wszystkiego o co tak dbamy, pielęgnujemy i staramy się wyeksponować, niezbędne jest jej regularne koszenie. Wśród kilku rodzajów kosiarek, popularną grupę stanowią kosiarki spalinowe. Aby urządzenia te cieszyły się niezawodnością i długim okresem eksploatacji, niezbędna jest regularna konserwacja i wymiana części/płynów eksploatacyjnych. Jednym z najważniejszych jest olej do kosiarki, który odpowiada za zmniejszanie tarcia i zapobieganie korozjom.

Jaki olej do kosiarki powinniśmy zatem wybrać?

Jaki olej do kosiarki?Po pierwsze należy określić z jakiej grupy interesują nas oleje – mineralne czy też syntetyczne. Każdy z nich jest odpowiedni do konkretnego typu kosiarki i tak olej mineralny dobrze sprawdzi się w przypadku kosiarek niedużych, z ograniczoną mocą i przy niewielkich temperaturach. Olej syntetyczny z kolei jest powszechnie stosowany w kosiarkach większych, z dużą mocą użytkową i pracujących w zdecydowanie wyższych temperaturach. Aby prawidłowo dobrać rodzaj oleju, musimy dokładnie wiedzieć jaką kosiarkę posiadamy. Do głównych rodzajów możemy zaliczyć kosiarki dwusuwowe, czterosuwowe, rotacyjne i kosiarki traktorka.

Producenci kosiarek na ogół podają rekomendowane odmiany oleju do swoich urządzeń wraz z zaleceniami. Spora grupa producentów kosiarek oferuje oleje dedykowane, które gwarantują najlepsze parametry techniczne. W przypadku kosiarek czterosuwowych czy traktorka, należy również zwrócić szczególną uwagę na dodatki do olejów, które mogą w znaczący sposób zwiększyć efektywność pracy naszego urządzenia (m.in. poprzez zwiększenie lepkości oleju). Reasumując, wybór odpowiedniego oleju jest kluczowy dla wydłużenia żywotności naszej kosiarki, dlatego też należy z uwagą wybrać najlepszy możliwy produkt dla danego modelu. Jednorazowe poświęcenie uwagi tej kwestii pozwoli nam zaoszczędzić w przyszłości czas i przede wszystkim pieniądze, związane z ewentualną naprawą.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here