Zima na dobre rozgościła się w Polsce. Przed nami wyjazdy świąteczno-sylwestrowe, a niedługo potem wyjazdy w góry, na narty, często nawet za granicę, do Włoch, Austrii lub na Słowację. Kiedy za oknem śnieg a słupki rtęci spadają poniżej zera, w czasie takich wyjazdów każdy chciałby mieć sprawny samochód. Co w takich zimowych warunkach może w pierwszej kolejności „zastrajkować” w samochodzie? Oczywiście akumulator!
Dlatego wielu z nas często staje przed dylematem: jaki akumulator do auta wybrać, aby zakup okazał się najkorzystniejszy?

Jaki akumulator do auta?

Jaki akumulator do autaPrzede wszystkim musimy zdawać sobie sprawę z tego, że do różnych samochodów będą odpowiednie różne rodzaje akumulatorów. Baterie samochodowe różnią się od siebie przede wszystkim mocą. Do samochodów z silnikami diesla potrzebować będziemy nieco mocniejszych akumulatorów niż do aut z silnikami benzynowymi. Kolejnym elementem determinującym pojemność akumulatora jest na ogół pojemność samego silnika – im większy (mocniejszy) silnik, tym mocniejszy powinien być akumulator.
Dodatkowo, jeśli mamy samochód z systemem start-stop, to również będziemy potrzebować większej mocy w akumulatorze, ponieważ częste uruchamianie silnika stawia wyższe wymagania przed bateriami, które podczas takiej „rwanej” pracy szybciej się wyczerpują.

Gdzie można kupić akumulator?

Kupując nowy akumulator pamiętajmy także, jaki jest układ biegunów w naszym samochodzie, ponieważ wszystkie akumulatory występują w dwóch wersjach: z „plusem” po prawej stronie lub po lewej. Zakup nieodpowiedniej wersji akumulatora może skutkować tym, że nie będziemy w stanie zamontować go w naszym samochodzie.
Tak więc na pytanie, jaki akumulator do auta kupić powinniśmy być już w stanie odpowiedzieć. Ale teraz powinniśmy zdecydować, gdzie taki akumulator kupić? Możliwości jest bardzo wiele: w zwykłym sklepie z częściami motoryzacyjnymi, przez internet, w hurtowni z częściami czy w „sieciówkach” typu Feuvert lub Norauto. Miejsce nie ma większego znaczenia, ważne jest, aby przy zakupie otrzymać odpowiedni dokument zakupu oraz upewnić się, czy będzie honorowana minimum 2-letnią gwarancją.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here