Kuchnia to miejsce, w którym codziennie wykonujemy wiele prac domowych. Warto zaaranżować ją tak, by była nie tylko elegancka, ale również funkcjonalna. Jak urządzić małą kuchnię w bloku?

Jak urządzić małą kuchnię w bloku? Oświetlenie

Jak urządzić małą kuchnię w blokuKuchnie w bloku bardzo często są małe, a do tego wąskie. Zaaranżowanie takiego pomieszczenia nie jest łatwe i wymaga kilku pomysłów, które pozytywnie wpłyną na wygląd kuchni. Ważnym elementem aranżacji jest światło.

Dobrze oświetlona kuchnia to podstawa wygodnej pracy. Bardzo korzystne jest zastosowanie różnych źródeł światła. Oświetlenie halogenowe sprawdzi się na suficie. Niewielkie halogeny dają bardzo dużą ilość światła, do tego można zastosować naprawdę dużą liczbę halogenów. Warto również pamiętać, by zamontować kilka włączników, w końcu nie zawsze chcemy mieć intensywne światło. Czasami przydaje się mniejsze oświetlenie.

W kuchni nie można zapomnieć również o oświetleniu podszafkowym. Mimo mocnego oświetlenia sufitowego pod szafkami może być ciemno. Oświetlenie podszafkowe zapewni nam odpowiednia ilość światła w trakcie prac kuchennych.

Kolor jest dobra na wszystko

Zastanawiając się, jak urządzić małą kuchnię w bloku warto pamiętać o jasnych kolorach. Białe meble kuchenne, najlepiej połyskujące, dodatkowo optycznie powiększą kuchnię. Dzięki jasnej kolorystyce kuchnia będzie odbijała światło, będzie wydawała się większa, weselsza i jaśniejsza.

Warto również pamiętać o jasnych podłogach. Nie są one trudne do utrzymania w czystości ( jeżeli tylko faktura będzie odpowiednio dobrana), a dodatkowo sprawią, że kuchnia w bloku będzie wydawała się przestronniejsza.

Na wysoki połysk

Nie tylko kolor mebli wpływa na optyczne powiększenie kuchni. Warto zadbać również o to, co mamy na ścianach. Zastanawiając się jak urządzić małą kuchnię w bloku trzeba z dużą starannością wybrać, co położyć na ściany.

Nie tylko kafelki są dobrym pomysłem. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są fototapety z perspektywą. Dzięki takiemu zabiegowi kuchnia będzie większa. Dodatkowo przykrywając fototapetę lustrem uzyskamy powierzchnie odbijającą światło.

Warto pamiętać, że stosując fototapetę nie możemy pokusić się o większą ilość dekoracji. Pozostałe ściany powinny pozostać białe. Dzięki temu tapeta będzie główną ozdobą kuchni. Zastosowanie dodatkowych elementów dekoracyjnych zmniejszy kuchnię.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here