Wybór drukarki to zadanie wymagające wzięcia pod uwagę kilku czynników, które będą miały wpływ zarówno na przydatność urządzenia, jak i koszty związane z jego eksploatacją. Po pierwsze musimy określić przeznaczenie sprzętu. W przypadku gdy zamierzamy go zakupić dla firmy, gdzie na co dzień będzie wykorzystywany do wydruku dużej ilości dokumentów tekstowych, optymalną decyzją będzie zakup drukarki laserowej. Z kolei do drukowania zdjęć i grafiki lepsza będzie wersja atramentowa. Z technologią druku wiąże się również ilość dostępnych kolorów. Kolorowe drukarki laserowe są znacznie droższe od modeli monochromatycznych, wyposażonych jedynie w czarny toner.

Nowoczesne drukarki

Jak skanowaćPrzy zastosowaniu biurowym ważne są ponadto następujące parametry: szybkość druku, a niekiedy także jego format, możliwość wykonania dupleksu oraz wydajność tonera. Standardowe urządzenia drukują z prędkością od 10 do 30 stron na minutę, lepsze modele są w stanie wydrukować ponad 40 kartek. W dużych przedsiębiorstwach i korporacjach ważne znaczenie ma normatywne obciążenie drukarki, co oznacza maksymalną ilość wydruków, jakie może wykonać urządzenie w skali miesiąca bez utraty swojej efektywności. Najbardziej zaawansowane pod tym względem drukarki posiadają zdolność wytworzenia ponad 100 tysięcy papierowych stron na miesiąc. Dla użytku domowego taka właściwość jest nieistotna. Niemniej kupując sprzęt na potrzeby prywatne warto zainwestować nieco więcej pieniędzy, jako że później zaoszczędzimy na kosztach wymiany materiałów eksploatacyjnych.

Jak skanować?

Innym kryterium, które powinniśmy uwzględnić przy wyborze sprzętu to funkcje dodatkowe. Urządzenia wielofunkcyjne poza drukowaniem umożliwiają również kopiowanie i skanowanie. W domu opcje te mogą być wykorzystywane choćby do powielania materiałów przydatnych w nauce dla naszych dzieci. Jeśli nigdy wcześniej z nich nie korzystaliśmy przy pierwszym użyciu pomocna może być nam instrukcja obsługi. Postępując zgodnie z zawartymi w niej wskazówkami dowiemy się jak skanować czy wykonywać kserokopie dokumentów. Na rynku znajdziemy liczne modele urządzeń wielofunkcyjnych różniących się m.in. wielkością, szybkością pracy, czy możliwością druku w kolorze. Niektóre z nich wyróżniają się całkiem dobrymi parametrami technicznymi i są dostępne w atrakcyjnych cenach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here