Papierosy od jakiegoś czasu w niektórych grupach społecznych stają się coraz mniej popularne. Niestety tylko właśnie w niektórych grupach. Dalej tkwi w nas przeświadczenie, że papierosy są czymś fajnym, awansem społecznym. Lata marketingu koncernów tytoniowych odegrały w tym największą rolę. Choć dziś już coraz mniej spotykamy reklamy z markami papierosowymi, to nadal wchodząc do sklepu, są one usytuowane w najbardziej widocznym miejscu. Z jednej strony państwo chce ograniczyć palenie wśród społeczeństwa, a jednak dalej papieros ma wysoką pozycję. I rzeczywiście nasza świadomość rośnie, i jak już wspomniałem wyżej, palenie powoli wychodzi z mody, jednak dotyczy to raczej osób 30 plus. Młodzież dalej sięga po nie, w myśl zasady, że osoba paląca jest bardziej popularna. W grę wchodzi tu bardziej sposób myślenia młodych osób i ich nastawienie. Okres buntu nie sprzyja dobrym decyzją. A właśnie ten jedne papieros zmienia wiele w naszym dorosłym życiu. Zaczyna się w końcu całkiem niewinnie.

Jak się zaciągać?

Jak się zaciągać?Uczymy się, jak się zaciągać w gronie znajomych (popularne „zaciągnij dym i powiedz: idzie mama i wypuść dopiero dym”). Problemy pojawiają się potem. Nie chce mówić o zdrowiu, bo zadziwiające jest to, że dla palacza ten aspekt, tak jakby nie istniał. Pomyślcie, jak silny jest to nałóg, że osoba uzależniona nie myśli o konsekwencjach palenia. A przecież powikłań zdrowotnych, związanych z papierosami jest tak wiele.

Wystarczy jeden papieros, by przepaść. Stajemy się więźniami tego nałogu już na całe życie. Dlatego, oczywiście gdybym mógł, cofnąłbym czas i nie próbował. Pomimo tego, że nie palę kilka lat, dalej mam problem z papierosami. Czasami myślę, że chciałbym zapalić, jednak wiem, że tylko jedno kolejne zaciągnięcie się nim, spowoduje, że znowu wrócę do nałogu. Wiele osób, które namawiają do rzucenia palenia osoby uzależnione, podają argument, iż papierosy również odchudzają nasz portfel. Jednak ten argument również nie trafia do palacza.

Tylko osoba, którą w końcu zaczyna męczyć nałóg i typowe „uwiązanie” do paczki papierosów, będzie w stanie podjąć walkę z nałogiem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here