Jeszcze paręnaście lat temu odrobaczanie było powszechne. Stosowano je zarówno wobec dzieci, jak i dorosłych pacjentów. Obecnie wymóg ten został zniesiony, a pasożyty dają nam o sobie znowu znać. Jak się odrobaczyć samemu?

Jak się odrobaczyć?

Jak się odrobaczyćJedną z najpopularniejszych jest odrobaczanie się przy pomocy dostępnych ziół. Natomiast nie jest to metoda powodująca całkowite wydalenie pasożytów. Spowodują one jedynie zaprzestanie rozmnażania się groźnych pasożytów. Bardziej skuteczną i sprawdzoną metodą na eliminację pasożytów jest zastosowanie leków. Leki te dzielimy na dwie kategorie, różniące się mechanizmami walki z pasożytem. Do pierwszej z nich należą leki paraliżujące układ nerwowy pasożyta. Po czym pasożyt jest usuwany z jelita. Lek ten można stosować jedynie w wypadku dojrzałych pasożytów.
Do drugiej grupy zaliczymy leki zakłócające przemianę materii pasożyta. Sprawiają, że pasożyt odcięty zostaje od możliwości pochłaniania glukozy. Co w konsekwencji prowadzi do jego głodowej śmierci.

Leki przeciwpasożytnicze posiadają jednak kilka wad. Głównie powoduje niechciane skutki uboczne, do których zaliczymy nudności, wymioty czy zawroty głowy. Istotne jest to, że mogą one być śmiertelnie niebezpieczne. Szczególnie dotyczy to osób z niewydolnością wątroby.

Istnieje również inne metody eliminacji pasożyta z naszego układu

Dieta stanowić może zabójczą broń w walce z pasożytami. Gdy postaramy się ograniczyć węglowodany, zagłodzimy tym samym pasożyta. Jest to bowiem organizm czerpiący energię z syntezy glukozy. Chcąc by pasożyt zniknął ograniczmy potrawy przetworzone czy słodkości. Istotna pozostaje tutaj również kwestia higieny. Starajmy się nie korzystać z brudnych sztućców, czy myjmy często dłonie. Zminimalizujemy w ten sposób ryzyko zachorowania na pasożyta. Gdy jednak dojdzie do zakażenia pamiętajmy o izolacji chorego. W ten sposób unikniemy dalszego zarażania w obrębie naszego domostwa. Profilaktyka wraz z dobrą higieną uchronią nas w przyszłości przed wszelkimi przykrymi chorobami układu pokarmowego.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here