Przesyłanie załączników nie jest możliwe tak długo, jak długo istnieje poczta, czy wysyłanie wiadomości tekstowych. Z początku chodziło przede wszystkim o przesyłanie zdjęć i innych grafik. Teraz przesyła się także pliki muzyczne oraz video. Jak to jednak zrobić? Skrzynki mailowe miewają coraz częściej dość sporo miejsca na wiadomości. Nie oznacza to jednak, że i załączniki przesyłane na tę skrzynkę mogą mieć duży, czy wręcz nieograniczony rozmiar. Wobec tego rodzi się pytanie: jak przesłać duży plik?

Jak przesłać duży plik?

Jak przesłać duży plikKiedyś – jeżeli był to plik video – dzieliło się go za pomocą jednego z dostępnych programów do obróbki filmów na mniejsze kawałki. Dzisiaj nie jest to już potrzebne. Można bowiem skorzystać z innych – mniej absorbujących czas opcji. Dziś istnieją serwisy, dzięki którym podzielimy się sporymi plikami – np. zajmującymi 1-2 GB miejsca. Nalezą do nich choćby dyski internetowy, czy serwis, który powstał właśnie z przeznaczeniem do dzielenia się plikami. W miejscach takich dysponuje się konkretną ilością miejsca na pliki. Czasem pliki mogą tam być umieszczone i czekać na odbiór przez adresata tak długo, aż nie zostaną usunięte przez jedną ze stron korespondencji lub przez konkretny czas np. do 24 – 48 godzin, do tygodnia itd. W wielu takich miejscach można korzystać z podstawowego, darmowego konta o pewnych ograniczeniach – np. co do ilości miejsca, ale też z płatnej opcji, która daje więcej różnych możliwości. Z niektórych miejsc wygodniej korzystać, jeśli duże pliki wysyłamy sporadycznie; jeżeli natomiast robimy to dość często, warto skorzystać z miejsc, gdzie zakłada się konto dające więcej wygód.

Dzielenie pliku

Wiadomo,że kiedy dana osoba stoi w obliczu problemu: jak przesłać duży plik, może nie wiedzieć, jakich dokładnie rozwiązań szukać. Ważne jest – w pierwszej kolejności – aby porównać to, co oferują konkretne miejsca do dzielenia się plikami o dużym rozmiarze. Dzisiaj – na szczęście – wszystko jest opisane. Można też znaleźć zestawienia takich miejsc – na tej podstawie łatwiej i szybciej można dokonać najlepszego do danej sytuacji wyboru. W każdym razie dzisiaj o wiele łatwiej dzielić się dużymi plikami, nie musząc wysyłać ich na takich nośnikach danych, jak płyty, czy pendrive’y.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here