Kiedy korzysta się z laptopa, najczęściej patrzy się na matrycę piętnastocalową. Nie wszystkim będzie ona wystarczała, ponieważ nie zawsze każdy tekst czy obrazek będzie na niej wyraźny. W przypadku graczy im większy będzie ekran, tym lepiej. Na malutkim granie będzie bardzo niewygodne. Jaki wybrać dla siebie monitor i czy w przypadku, kiedy ma się laptopa uda się podłączyć do niego monitor i przesłać obraz?

Jak połączyć laptopa z telewizorem?

Jak połączyć laptopa z telewizoremKwestia wielkości monitora jest indywidualnym wyborem, ponieważ każdy ma inne preferencje. Dla jednych najważniejsza będzie wielkość, dla innych funkcje, które ten posiada, dla jeszcze innych obraz. Najważniejsze to wybrać najodpowiedniejszy dla siebie, by być zadowolonym. Laptopa bez najmniejszego problemu będzie miało się możliwość podłączenia do monitora, ale również i telewizora. Wystarczy zakupić kabel HDMI i podłączyć do gniazd dla niego dedykowanych. W przypadku podłączenia monitora jakoś kabla niekoniecznie może odgrywać jakieś ważniejsze znaczenie. Jeśli chodzi o telewizor, tutaj można mieć do czynienia z różnego typu wejściami HDMI, w związku z czym warto przeczytać w instrukcji jaki typ kabla zakupić. Przy wyborze przewodu należy się również kierować długością, ponieważ jeżeli wybierzemy za krótki to może się okazać niewystarczający. Jednak to w przypadku nowych typów TV.

Co jeśli posiada się stary telewizor?

W takim razie jeśli nie HDMI, to w jak połączyć laptopa z telewizorem? Starsze TV posiadają złącza DVI albo VGA. Jeżeli nie posiada się w laptopie takich wejść, to nie będzie problemu również z zakupieniem odpowiedniego kabla. Wystarczy z jednej strony wejście HDMI, z drugiej z kolei dedykowane już stricte pod złącze w TV. W razie gdy posiada się już kabel HDMI i nie chce się zakupić już kolejnego, możliwym będzie zastosowanie przejściówki, którą następnie podłącza się do jednego z urządzeń. W przypadku wejść VGA koniecznym może być zakupienie konwertera, który z sygnału cyfrowego przetworzy go na analogowy. Nie da się ukryć, że w przypadku chęci podłączenia laptopa z telewizorem koniecznym jest wydanie kilkudziesięciu złotych na zakup lepszej jakości kabli, by wszystko dobrze działało. Lepiej uniknąć zbędnych stresów i kolejnych wydatków związanych z zakupieniem innych wariantów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here